1. Strona główna >
  2. Blog >
  3. Zielona szkoła na Podkarpaciu - jakie miejsce wybrać?
Zielona szkoła na Podkarpaciu - jakie miejsce wybrać?

Zielona szkoła na Podkarpaciu - jakie miejsce wybrać?

Zielona szkoła to bardzo popularny sposób na spędzenie wolnego czasu. Sprzyja ona nie tylko integracji najmłodszych, ale także poznaniu przez nich przyrody i świata. Kilkudniowy wyjazd dzieci z nauczycielami do miejscowości posiadających walory przyrodnicze lub uzdrowiskowe to wspaniała forma kontynuacji zajęć prowadzonych w trakcie normalnego toku nauczania. Główna rolą takiego wyjazdu jest edukacja bliższa naturze - przez wycieczki, wyzwania w terenie i oddziaływania przyrody na wszystkie zmysły dziecka. Zielone szkoły organizowane są od wiosną i latem kiedy pogoda i budząca się do życia natura sprzyjają pieszym lub rowerowym wędrówkom i innym formom aktywnego wypoczynku. Doskonałym miejscem na organizację zielonej szkoły na Podkarpaciu jest Siedlisko Janczar. Ośrodek wypoczynkowy położony jest w Pstrągowej koło Rzeszowa -stolicy województwa podkarpackiego. Malownicze tereny, wspaniała przyroda, świeże powietrze oraz liczne atrakcje jakie przygotowuje ośrodek sprawiają, że od lat zielone szkoły w tym miejscu cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

 

Zielona szkoła w Siedlisku Janczar

Siedlisko Janczar położone jest w niezwykle malowniczym zakątku Podkarpacia, gdzie tereny są górzyste, a krajobrazy zapierające dech w piersiach. Jest to teren Strzyżowsko - Sędziszowski Obszaru Chronionego Krajobrazu, potocznie nazywany "Małymi Bieszczadami". W bezchmurne dni z najwyższego wzniesienia można tu zobaczyć szczyty tatr. Tak piękne tereny znajdują się zaledwie 20 km od Rzeszowa, Siedlisko Janczar doskonale wykorzystuje tak atrakcyjną lokalizację dopasowując swoją ofertę tak, by z walorów przyrody mogły korzystać zarówno osoby dorosłe jak i dzieci. Rozbudowana oferta dotyczy także organizacji zielonej szkoły.


Siedlisko Janczar w ramach zielonej szkoły oferuje komfortowe noclegi w kompletnie wyposażonych, klimatyzowanych pokojach z łazienką, TV i dostępem do internetu. Oprócz noclegu w hotel Strzyżów na dzieci i młodzież czekają trzy posiłki dziennie (śniadanie , obiad i kolacja) oraz cały szereg atrakcji i pomysłów na spędzenie wolnego czasu.

 

Atrakcje podczas zielonej szkoły w Siedlisku Janczar

Siedlisko Janczar w ramach zielonej szkoły udostępnia dzieciom całe swoje zaplecze sportowo rekreacyjne miedzy innymi boisko do gry w siatkówkę oraz atrakcyjny plac zabaw. Jedną z głównych atrakcji, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych jest wycieczka bryczkami po okolicznych terenach zielonych lub do rezerwatu Wielki Las na ścieżkę dydaktyczno- przyrodniczą. W ramach tej wycieczki dzieci będą mogły spotkać się z leśniczym i poznać praktyczne informacje na temat leśnej przyrody. Jako, że ośrodek posiada stadninę z końmi ciekawa formą spędzenia czasu z pewnością będą zajęcia "koń jaki jest każdy widzi" w ramach, których każde dziecko będzie mogło skorzystać z indywidualnej jazdy konnej Rzeszów. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci będzie możliwość zorganizowania nastrojowego ogniska. Siedlisko zapewnia kiełbaskę, pieczywo, herbatę i dodatki. Ośrodek dysponuje małą i dużą chatą grillową, dzięki czemu ognisko może zostać zorganizowane nawet dla większej grupy dzieci.


Warto wspomnieć także o atrakcjach dodatkowych jakie czekają na uczestników Zielonej Szkoły w Siedlisku Janczar. Za dodatkową opłatą dla dzieci mogą zostać przygotowane warsztaty pieczenia pierników, pszczelarskie, lepienia z gliny i bibułkarskie. Można też wziąć udział w rozgrywkach painballowych na specjalnie przygotowanym polu, strzelania z łuku, czy przeciągania liny.


Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość zorganizowania wycieczek wyjazdowych o tematyce przewodniej "Śladami przeszłości" do takich miejsc jak : Muzeum Lamp Naftowych w Bóbrce, Muzeum Tadeusza Kantora w Wielopolu Skrzyńskim, Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, Dworek Marii Konopnickiej w Żarnowcu czy Bunkry Hitlera położone w Strzyżowie oraz Stępinie-Cieszynie.Najnowsze wpisy

Rozrywki dla dzieci na weselu w Siedlisku Janczar

Rozrywki dla dzieci na weselu w Siedlisku Janczar

Wesele marzeń pod Rzeszowem w rytmie slow

Wesele marzeń pod Rzeszowem w rytmie slow

Zobacz również

Wybierz idealny lokal na swoje wesele z Siedliskiem Janczar

Wybierz idealny lokal na swoje wesele z Siedliskiem Janczar

Archery tag - czyli łucznictwo dla dzieci w pobliżu Rzeszowa

Archery tag - czyli łucznictwo dla dzieci w pobliżu Rzeszowa