1. Strona główna >
  2. Blog >
  3. Zielona Szkoła, czyli ahoj przygodo!
Zielona Szkoła, czyli ahoj przygodo!

Zielona Szkoła, czyli ahoj przygodo!

Wraz z początkiem roku szkolnego warto zacząć myśleć o Zielonej Szkole. Często w ferworze szkolnych lekcji, nawale sprawdzianów i kartkówek oraz ogromie przygotowań do egzaminów zapominamy o tym, że szkoła to również czas rozwijania zainteresowań, poznawania swoich słabych i mocnych stron oraz budowania przyjaźni na całe życie. Temu między innymi służy Zielona Szkoła organizowana w Siedlisku Janczar w Pstrągowej. Dlaczego warto zaplanować ją w Waszej lub Waszych dzieci szkole? Czym wyróżnia się nasza oferta Zielonej Szkoły?

 

Czym właściwie jest Zielona Szkoła?

Zielona Szkoła to nic innego jak zajęcia pozalekcyjne w formie wyjazdu, podczas których dzieci i młodzież wykorzystują wiedzę szkolną w praktyce, rozwijają swoje pasje oraz uczą się samodzielności. Z tego względu organizowana jest zwykle w zacisznych miejscach cechujących się odpowiednimi walorami przyrodniczymi, jak np. tereny wiejskie czy leśne. Siedlisko Janczar w Pstrągowej spełnia te wymogi, jako że leży zaledwie 20km od Rzeszowa i jednocześnie na obszarze "Małych Bieszczad", czyli Strzyżowsko-Sędziszowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Lokalizacja ta sprzyja bezpiecznemu pobytowi dzieci, młodzieży i ich opiekunów oraz pozwala na korzystanie z uroków wypoczynku, aktywności fizycznych i poszerzania horyzontów na łonie natury.

 

Dlaczego warto organizować Zieloną Szkołę?

Zielona Szkoła niesie wiele korzyści dla ogólnego rozwoju dziecka, zdobywania kompetencji społecznych, poszerzania zainteresowań oraz nabywania różnych umiejętności. W ramach Zielonej Szkoły dzieci i młodzież biorą udział w rozmaitych warsztatach edukacyjnych, rozgrywkach sportowych oraz atrakcjach odbywających się na łonie natury. Przyjemnie spędzają czas w gronie rówieśników, jednocześnie rozbudzając w sobie nowe pasje i poszerzając horyzonty. Wspólne gry, zabawy, rywalizacje i zadania uczą młodych ludzi pracy w grupie, koleżeństwa, zaradności, samodzielności oraz podejmowania decyzji. Są to umiejętności, które nabyte w młodym wieku rzutują również na dorosłe życie człowieka. Zielona Szkoła to też fantastyczna okazja do spędzenia wyjątkowego czasu w otoczeniu przyrody, co szczególnie pożądane jest w obecnych czasach. Większość młodych ludzi swój wolny czas poświęca na ekrany telefonów, laptopów czy telewizorów. Zielona Szkoła stanowi zatem dobry moment na oderwanie się od nich i pokazanie dzieciom oraz młodzieży, że można przyjemnie spędzić czas również w inny sposób.

 

Zielona Szkoła w Siedlisku Janczar

W naszym Siedlisku Janczar w Pstrągowej umożliwiamy organizację Zielonej Szkoły dla dzieci, młodzieży oraz ich wychowawców. Świeże powietrze, zielone łąki i lasy oraz wyjątkowy klimat dostarczają szerokie możliwości z zakresu wyboru licznych atrakcji oraz aktywności. W ramach pakietu podstawowego zapewniamy nocleg Strzyżów  w komfortowych pokojach z łazienką oraz pełne wyżywienie. Dajemy również dostęp do naszego zaplecza sportowo-rekreacyjnego i basenu w okresie letnim, dzięki czemu możecie zaplanować własne gry, zabawy i rozgrywki sportowe. Dzieci i młodzież mogą także liczyć na czas spędzony w towarzystwie naszych koni, ponieważ zapewniamy wycieczkę bryczkami po okolicy oraz indywidualną przejażdżkę konną poprzedzoną zajęciami edukacyjnymi zatytułowanymi "Koń, jaki jest każdy widzi". Jako że Zielona Szkoła to również integracja i dobra zabawa z rówieśnikami, umożliwiamy organizację dyskoteki oraz nastrojowego ogniska z kiełbaskami. W zależności od oczekiwań grupy istnieje opcja skorzystania z naszych atrakcji dodatkowych oraz wycieczek wyjazdowych o wybranej tematyce przewodniej. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie w naszej ofercie. Jesteśmy także otwarci na telefoniczny, e-mailowy lub osobisty kontakt z nami.

Jesteście gotowi na przeżycie prawdziwej przygody? Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty Zielonej Szkoły w Siedlisku Janczar w Pstrągowej!

Najnowsze wpisy

Rozrywki dla dzieci na weselu w Siedlisku Janczar

Rozrywki dla dzieci na weselu w Siedlisku Janczar

Wesele marzeń pod Rzeszowem w rytmie slow

Wesele marzeń pod Rzeszowem w rytmie slow

Zobacz również

Organizacja wesela w biesiadnym stylu

Organizacja wesela w biesiadnym stylu

Szukasz miejsca na Wigilię firmową? Zapraszamy do Siedliska Janczar

Szukasz miejsca na Wigilię firmową? Zapraszamy do Siedliska Janczar