1. Strona główna >
  2. Blog >
  3. Jak urządzić wesele w stylu rustykalnym?
Jak urządzić wesele w stylu rustykalnym?

Jak urządzić wesele w stylu rustykalnym?

Przygotowania do ślubu i wesela, są nie lada wyzwaniem dla wielu zakochanych par. Jednym z priorytetowych kwestii jest ustalenie motywu przewodniego wesela oraz stylu organizowanej imprezy, gdyż po wybraniu odpowiadającego, dla państwa młodych charakteru wydarzenia weselnego można planować kolejne etapy przygotowań, z zachowaniem właściwych koncepcji dekoracyjnych. Wszystkie elementy muszą ze sobą współgrać i powinny być wykorzystywane w odpowiednim charakterze, tj. sala weselna, zaproszenia ślubne, czy też bukiet panny młodej. Na ten moment popularnością cieszy się styl rustykalny, łączący ciekawe zestawienia, które składają się przede wszystkim na tzw. „powrót do natury”.

 

Powrót do natury

Aby urządzić wesele w stylu rustykalnym należy zapoznać się z jego historią i czym ono się przede wszystkim charakteryzuje. Należy wczytać się w ten styl, aby nie przekombinować i nie pomylić go z innym stylem, co by było dużym nie taktem urządzać coś, o czym nie ma się pojęcia. Przede wszystkim powinno się wczytać i zacząć z nim obcować, aby był on wiarygodny. Określenie rustykalny znaczy przywiązanie do wiejskich zwyczajów. Styl rustykalny jest identyfikowany z wiejskim, ludowym, czy po prostu chłopskim. Co za tym idzie? Powrót do natury, wykonywanych przedmiotów ręcznie, a najlepiej rzeźbionych z drewna. Przedmioty, nieprzerysowywane, ale rzeczywiste i minimalistyczne. Elementy, nie powinny być za bardzo strojne, a wręcz przeciwnie skromne, stworzone z naturalnych materiałów. Z tego względu, by wydobyć z nich naturalne piękno, gdy mają już swoje lata i nie są tzw. ”pierwszej młodości”, a nie nierealne i sztuczne, wymyślne, czy przekombinowane rzeczy. Gdy się takowych nie posiada, to modnym staje się postarzanie nowych rzeczy, by wyglądały na używane, czy znoszone. Ważne by podczas urządzania wesela w stylu rustykalnym wręcz nasycić przestrzeń dekoracjami. Winietki ślubne, drobne upominki dla gości w podziękowaniu za przybycie na wesele, zawieszki na alkohol etc. Tworząc własne inspiracje zachowując charakter stylu rustykalnego stają się częścią aranżacji wesela w współpracy oczywiście z miejscem, w którym ma się ono odbyć.

 

Niepowtarzalny klimat

Wiele lokali oferuje pomoc w tego typu przedsięwzięciach, które są z pewnością istotne, gdy zostaje coraz mniej czasu do wymarzonego dnia, a zaczyna pomału się wkradać chaos w połączeniu z stresem, co jest normalną koleją rzeczy. Przepięknie będą wyglądały położone na stołach plastry drewna, przeplatane niekiedy z pieńkami drzew. Mile widziane są drewniane skrzynie z kwiatami, jak i ściana za małżonkami, która prezentować się powinna imponująco. Niepowtarzalnego klimatu dodadzą świece i rustykalne świeczniki. Tort weselny podany na drewnianym podwyższeniu, będzie wyglądał niesamowicie i ponadczasowo. Niektórzy decydują się na dekoracje z starymi zegarami, drewnianymi drabinami, czy postarzałymi ramami od obrazów, które można wykorzystać do sesji zdjęciowych. Wszystko, co postarzałe lub stare będzie idealnie wkomponowywało się w urządzany charakter wesela w stylu rustykalnym. Ciekawymi dodatkami do ekspozycji w aranżacji weselnej przestrzeni będą koronkowe serwetki, beczki nie pierwszej młodości, drewniane drzwi, które mogą symbolizować przejście i pójście w nową drogę życia, kolejny etap. Moda na bycie Eco staje się coraz to bardziej popularne, coraz to więcej osób jest jej zwolennikami, a jutowe woreczki sprawdzą się w każdej weselnej sytuacji, czy też zabawie podczas oczepin. Najczęściej dominuje kolorystyka pastelowa, przeplatana z różnymi odcieniami brązu, szarości, zieleni, a wszystko to wkomponowujące się w naturę i jej barwy wygląda po prostu pięknie.

Najnowsze wpisy

Chata weselna w Pstrągowej - idealne miejsce na wesele w stylu boho

Chata weselna w Pstrągowej - idealne miejsce na wesele w stylu boho

Wesele z poprawinami w Karczmie w Siedlisku Janczar

Wesele z poprawinami w Karczmie w Siedlisku Janczar

Zobacz również

Chrzciny w Siedlisku Janczar

Chrzciny w Siedlisku Janczar

Szukasz miejsca na Wigilię firmową? Zapraszamy do Siedliska Janczar

Szukasz miejsca na Wigilię firmową? Zapraszamy do Siedliska Janczar