1. Strona główna >
  2. Blog >
  3. Eko wakacje na Podkarpaciu
Eko wakacje na Podkarpaciu

Eko wakacje na Podkarpaciu

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi przerwa w szkołach oraz czas urlopów od pracy. Wiele osób zastanawia się jak wykorzystać ciepłą letnią pogodę i jakie miejsce wybrać, by odpowiednio wypocząć i nabrać sił na kolejny rok pełen wyzwań i codziennych obowiązków. Nie trzeba szukać daleko by znaleźć miejsce odpowiednie na rowerowe wyprawy, kąpiele w basenie czy wieczory przy ognisku. W ostatnim czasie na popularności zyskuje ekoturystyka czyli podróżowanie do naturalnych obszarów, gdzie można cieszyć się środowiskiem naturalnym, niczym nieskażoną przyrodą i pięknym krajobrazem. Spokojny relaks na łonie natury możliwy jest na Podkarpaciu w Siedlisku Janczar. Jest to osobliwe miejsce położone na obszarze Chronionego Krajobrazu na terenie Strzyżowsko Sędziszowskim. Otaczająca kompleks wypoczynkowy wszechobecna przyroda, malownicze krajobrazy pozwalają na spędzenie tu wspaniałych wakacji.

 

Wakacyjne atrakcje w Siedlisku Janczar

Siedlisko Janczar zlokalizowane jest w Pstrągowej. Jest to niewielka wieś położona zaledwie 20 km od stolicy Podkarpacia- Rzeszowa. Tak atrakcyjna lokalizacja sprawia, że nie trzeba daleko wyjeżdżać, by porządnie odpocząć i spędzić miło czas na łonie natury. W Siedlisku Janczar znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku jak i Ci, którzy wolą poleżeć w cieniu drzew. Jest tu wiele atrakcji zarówno dla rodzin z dziećmi, par czy grup przyjaciół. Ośrodek doskonale wykorzystuje atrakcyjne położenie do tego, by stworzyć jak najlepsze warunki do wypoczynku dla swoich gości. Siedlisko Janczar prowadzi stadninę koni co jest niewątpliwą atrakcją nie tylko dla tych, którzy lubią spędzać wakacje w siodle, ale także dla amatorów, którzy tu pod okiem profesjonalnych instruktorów mogą poznać czym jest ten wspaniały sport. Przejażdżki bryczkami po okolicznym malowniczych terenach z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń. Warto wspomnieć, że miejsce, w którym zlokalizowany jest ośrodek nazywany jest potocznie Małymi Bieszczadami. Świeże, czyste powietrze, piękne widoki oraz bliskość rezerwatu Wielki Las sprawia, że jest to doskonałe miejsce na eko-wypoczynek.

 

Siedlisko Janczar dysponuje bogatym zapleczem wypoczynkowym. W ramach niego goście mogą skorzystać z komfortowo wyposażonych pokoi z łazienką, klimatyzacją i telewizorem. W Siedlisku znajduje się także karczma Podkarpacie gdzie serwowane są zdrowe, przygotowywane na miejscu, regionalne posiłki. Niewątpliwą atrakcją jest możliwość zorganizowania ogniska lub grilla. Na terenie ośrodka znajduje się Mała i Wielka Chata Grillowa. Możliwe jest tu zorganizowanie klimatycznego ogniska dla 80 lub nawet 300 osób jednocześnie.

Formy wypoczynku podczas wakacji w Siedlisku Janczar

Wybór Siedliska Janczar na miejsce swojego letniego wypoczynku to gwarancja dobrze spędzonego czasu. Ilość atrakcji oferowanych przez ośrodek jest tak duży, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wszyscy goście mogą korzystać z bogatego zaplecza rekreacyjno - sportowego, a w ramach niego z placu zabaw, trampoliny, czy terenu, na którym można grać w Paintball. Przejażdżki konne czy zajęcia nordic walking z kompetentnym instruktorem to kolejne z atrakcji które zapewnia to miejsce. Na terenie Siedliska Janczar organizowane są także warsztaty ceramiczne, pieczenia chleba, bibułkarskie oraz degustacja regionalnych smakołyków.

Niewątpliwą atrakcją w sezonie letnim jest odkryty basen oraz strefa spa, a w ramach niej jacuzzi i sauna.

Położenie Siedliska Janczar sprzyja temu, by odwiedzić pobliskie znane historycznie miejsca. Możliwe jest zorganizowanie wycieczek o temacie przewodnim Śladami Przeszłości, które obejmują zwiedzanie takich miejsc jak: Muzeum Lamp Naftowych w Bórbce, Muzeum Tadeusza Kantora w Wielopolu Skrzyńskim, Cerkiew w Bonarówce, Dworek Marii Konopnickiej w Żarnowcu czy Bunkry Hitlera w Stepinie-Cieszynie i Strzyżowie.

Najnowsze wpisy

Siedlisko Janczar – Twoje wymarzone wesele rustykalne!

Siedlisko Janczar – Twoje wymarzone wesele rustykalne!

Chata weselna w Pstrągowej - idealne miejsce na wesele w stylu boho

Chata weselna w Pstrągowej - idealne miejsce na wesele w stylu boho

Zobacz również

Jak wypoczywać w stylu eko?

Jak wypoczywać w stylu eko?

Jak jazda konna wpływa na zdrowie?

Jak jazda konna wpływa na zdrowie?