1. Strona główna >
  2. Blog >
  3. Zagroda Edukacyjna
Zagroda Edukacyjna

Zagroda Edukacyjna

Siedlisko Janczar jest członkiem Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych, która służy upowszechnieniu idei edukacji w gospodarstwach rolnych oraz promocji działalności gospodarstw edukacyjnych. W naszym ośrodku organizujemy różnego rodzaju warsztaty, które wpisują się w idee Sieci. Edukacja przez zabawę jest doskonałą formą atrakcyjnego organizowania czasu dla zorganizowanych grup szkolnych.

Jakie zajęcia i rozrywki obejmuje Zagroda Edukacyjna?


Nasza oferta zajęć adresowanych do dzieci i młodzieży stale się poszerza. Proponujemy atrakcyjne programy sportowo-rekreacyjne oraz rozmaite warsztaty. Zorganizowane grupy szkolne korzystają z gotowych pakietów, które dobierają w dowolny, dogodny dla siebie sposób. Każdy pakiet można poszerzyć zajęciami, których dokładny opis znajduje się na stronie internetowej w zakładce „oferta dla szkół”. W proponowanych atrakcjach znajduje się: wycieczka do rezerwatu „Wielki Las” na ścieżkę dydaktyczno – przyrodniczą i spotkanie z leśniczym, warsztaty edukacyjne „Od ziarna do chleba”, warsztaty edukacyjne „Spotkanie z pszczelarzem”, warsztaty z treserem psów, rozgrywki paintballowe na profesjonalnym polu, różne zabawy integracyjno - sportowe, prowadzone przez animatorów, zajęcia nordicwalking pod okiem instruktora sportu, warsztaty lepienia z gliny, warsztaty bibułkarskie, warsztaty decoupage, warsztaty „Konikowe czary mary ze skarpetki nie do pary” oraz questing „Śladami pstrągowskich kapliczek”.

Zalety Zagrody Edukacyjnej w Siedlisku Janczar

Nasz ośrodek jest położony na terenie Pogórza Strzyżowskiego, w okolicy Strzyżowsko - Sędziszowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Siedlisko Janczar to aż 11 ha powierzchni, która obejmuje malownicze łąki i pastwiska. Dzięki takiemu położeniu możemy z powodzeniem prowadzić zajęcia zagrody edukacyjnej oraz propagować aktywny wypoczynek. Posiadamy stadninę koni z pełnowymiarową, krytą ujeżdżalnią oraz pensjonatem - pensjonat dla koni Rzeszów. Poza tym prowadzimy restaurację z doskonałym jedzeniem, pełnym regionalnych przysmaków. Oferujemy komfortowe noclegi w kompleksowo wyposażonych pokojach. Poza tym organizujemy spotkania przy ognisku w chatach grillowych, czynnych przez cały rok. Umożliwiamy wypoczynek w otoczeniu przyrody i obcowanie z naturą. Zajęcia w naszym ośrodku prowadzone są przez lokalnych twórców oraz pasjonatów, potrafiących dzielić się swoją wiedzą w ciekawy sposób. Dzięki temu można się od nich wiele nauczyć.

Najnowsze wpisy

Usługi dodatkowe, które wzbogacą Twoje wesele w Siedlisku Janczar

Usługi dodatkowe, które wzbogacą Twoje wesele w Siedlisku Janczar

Organizacja wesela w okolicach Rzeszowa – od czego zacząć?

Organizacja wesela w okolicach Rzeszowa – od czego zacząć?

Zobacz również

Imprezy firmowe w Siedlisku Janczar

Imprezy firmowe w Siedlisku Janczar

Jak jazda konna wpływa na zdrowie?

Jak jazda konna wpływa na zdrowie?