Strona główna > Blog >

Zagroda Edukacyjna

Zagroda Edukacyjna

Zagroda Edukacyjna

Siedlisko Janczar jest członkiem Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych, która służy upowszechnieniu idei edukacji w gospodarstwach rolnych oraz promocji działalności gospodarstw edukacyjnych. W naszym ośrodku organizujemy różnego rodzaju warsztaty, które wpisują się w idee Sieci. Edukacja przez zabawę jest doskonałą formą atrakcyjnego organizowania czasu dla zorganizowanych grup szkolnych.

Jakie zajęcia i rozrywki obejmuje Zagroda Edukacyjna?


Nasza oferta zajęć adresowanych do dzieci i młodzieży stale się poszerza. Proponujemy atrakcyjne programy sportowo-rekreacyjne oraz rozmaite warsztaty. Zorganizowane grupy szkolne korzystają z gotowych pakietów, które dobierają w dowolny, dogodny dla siebie sposób. Każdy pakiet można poszerzyć zajęciami, których dokładny opis znajduje się na stronie internetowej w zakładce „oferta dla szkół”. W proponowanych atrakcjach znajduje się: wycieczka do rezerwatu „Wielki Las” na ścieżkę dydaktyczno – przyrodniczą i spotkanie z leśniczym, warsztaty edukacyjne „Od ziarna do chleba”, warsztaty edukacyjne „Spotkanie z pszczelarzem”, warsztaty z treserem psów, rozgrywki paintballowe na profesjonalnym polu, różne zabawy integracyjno - sportowe, prowadzone przez animatorów, zajęcia nordicwalking pod okiem instruktora sportu, warsztaty lepienia z gliny, warsztaty bibułkarskie, warsztaty decoupage, warsztaty „Konikowe czary mary ze skarpetki nie do pary” oraz questing „Śladami pstrągowskich kapliczek”.

Zalety Zagrody Edukacyjnej w Siedlisku Janczar

Nasz ośrodek jest położony na terenie Pogórza Strzyżowskiego, w okolicy Strzyżowsko - Sędziszowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Siedlisko Janczar to aż 11 ha powierzchni, która obejmuje malownicze łąki i pastwiska. Dzięki takiemu położeniu możemy z powodzeniem prowadzić zajęcia zagrody edukacyjnej oraz propagować aktywny wypoczynek. Posiadamy stadninę koni z pełnowymiarową, krytą ujeżdżalnią oraz pensjonatem - pensjonat dla koni Rzeszów. Poza tym prowadzimy restaurację z doskonałym jedzeniem, pełnym regionalnych przysmaków. Oferujemy komfortowe noclegi w kompleksowo wyposażonych pokojach. Poza tym organizujemy spotkania przy ognisku w chatach grillowych, czynnych przez cały rok. Umożliwiamy wypoczynek w otoczeniu przyrody i obcowanie z naturą. Zajęcia w naszym ośrodku prowadzone są przez lokalnych twórców oraz pasjonatów, potrafiących dzielić się swoją wiedzą w ciekawy sposób. Dzięki temu można się od nich wiele nauczyć.

Najnowsze wpisy

Organizacja Komunii Świętej od ogółu do szczegółu

Organizacja Komunii Świętej od ogółu do szczegółu

Organizujecie wesele? Zapraszamy do domu weselnego w Pstrągowej!

Organizujecie wesele? Zapraszamy do domu weselnego w Pstrągowej!

Zobacz również

Rodzinny weekend -gdzie się wybrać na Podkarpaciu?

Rodzinny weekend -gdzie się wybrać na Podkarpaciu?

Niezapomniana impreza integracyjna w Siedlisku Janczar

Niezapomniana impreza integracyjna w Siedlisku Janczar