1. Strona główna >
  2. Blog >
  3. Wesele w stylu rustykalnym czy w stylu boho?
Wesele w stylu rustykalnym czy w stylu boho?

Wesele w stylu rustykalnym czy w stylu boho?

Pary Młode organizujące wesele stoją przed wieloma decyzjami i dylematami, które dotyczą również wyboru odpowiedniego motywu przewodniego imprezy. Pozwala on na zachowanie spójności wystroju, dekoracji, stylizacji ślubnych, menu i pozostałych elementów oprawy przyjęcia. Współcześnie istnieje sporo różnych możliwości, zaczynając od eleganckiego stylu glamour czy też pałacowego, a na stylu rustykalnym i boho kończąc. Decyzję dotyczącą tematyki wesela warto podjąć już na etapie rezerwacji lokalu, ponieważ jego wystrój i warunki powinny być dopasowane do wybranego motywu przewodniego. Dom weselny Pstrągowa Siedlisko Janczar specjalizuje się w organizacji wesel w stylu rustykalnym oraz boho, które stanowią hit ostatnich lat. Czym się one charakteryzują i różnią od siebie? Który spośród tych dwóch motywów przewodnich lepiej wybrać?

Wybór motywu przewodniego wesela

Coraz więcej Par Młodych ucieka od eleganckich wesel kojarzonych ze sztywną atmosferą, przepychem dekoracji i konwencjonalnością. W opozycji do stylu glamour powstały style rustykalny oraz boho związane ze swobodniejszą formą, otoczeniem pięknej przyrody i niebanalnością. Dom weselny Strzyżów umożliwia organizację wesel w obu wymienionych stylach, które zachwycą wszystkich zwolenników imprez odbywających się w luźniejszej atmosferze. Konstrukcja i estetyka naszej całorocznej Chaty weselnej pozwala na organizację wesel zarówno w stylu rustykalnym, jak i boho. Do dyspozycji Państwa Młodych możemy również oddać Karczmę weselną sprzyjającą organizacji przyjęć w stylu wiejskim. Czym się wyróżniają oba wymienione motywy przewodnie i który z nich warto wybrać? Kwestia ta jest całkowicie uzależniona od indywidualnych preferencji i oczekiwanego efektu końcowego.

Style boho i rustykalny są pod pewnymi względami bardzo podobne do siebie, ale też charakteryzują się znaczącymi różnicami. Oba te motywy przewodnie zakładają luźniejszą atmosferę przyjęcia, bliski kontakt ze światem przyrody i naturalność oddaną poprzez wykorzystanie brązowej, zielonej oraz jasnej kolorystyki, jak również rozmaite dekoracje wykonane z drewna. Na styl boho decydują się zazwyczaj Pary Młode ceniące sobie niebanalny wystrój pomieszczenia oraz artystyczne kompozycje, które tworzą razem magiczną i baśniową scenerię. Styl rustykalny natomiast wybierany jest przez miłośników folkloru i wiejskiego klimatu imprezy. Organizacja wesela Rzeszów w Siedlisku Janczar sprzyja wykorzystaniu obu wymienionych motywów, o których wyborze mogą decydować wyłącznie oczekiwania i marzenia Państwa Młodych.

Wesele w stylu rustykalnym

Organizacja wesela w stylu rustykalnym inspirowana jest życiem mieszkańców wsi, folklorem oraz "powrotem do natury". Ten typ imprezy weselnej może się odbyć na świeżym powietrzu lub w stodole, jednakże przyjęcie w takiej scenerii wiąże się z licznymi niewygodami i uzależnieniem od pogody. Przyjęcie odbywające się w klimatyzowanej sali wykończonej przy użyciu drewna stanowi wygodniejsze rozwiązanie i wcale nie mniej atrakcyjne wizualnie. Stoły śmiało można udekorować koronkowymi serwetami, kompozycjami z polnych kwiatów, świecami oraz ozdobami wykonanymi z drewna, podobnie zresztą jak całość pomieszczenia. W przypadku wystroju wesela rustykalnego świetnie prezentują się wszelkie drewniane skrzynki, drabiny czy wiklinowe kosze kojarzone z życiem wiejskim. Wesele w stylu rustykalnym będzie stanowiło doskonałe rozwiązanie dla miłośników folkloru i luźnej atmosfery wprowadzanej przez odpowiednio dobrane muzykę, menu, dekoracje i stylizacje.

Wesele w stylu boho

Wesela w stylu boho bazują na naturalnej kolorystyce, dekoracjach z drewna oraz kompozycjach z polnych kwiatów, co upodabnia je do przyjęć rustykalnych. W tym wypadku mamy jednak do czynienia z wystrojem i innymi elementami oprawy imprezy nawiązującymi do kultury cygańskiej i artystycznej bohemy. Drabiny, drewniane skrzynki i temu podobne dekoracje wykorzystywane chętnie w stylu rustykalnym zostają zastąpione przez rozmaite pióra, frędzle, łapacze snów oraz lampiony wprowadzające baśniową i romantyczną atmosferę, w której nie brakuje przy tym poczucia luzu oraz swobody. Dzięki swej prostej i drewnianej konstrukcji Chata weselna w Siedlisku Janczar w Pstrągowej pozwala na uzyskanie tej niesamowitej stylistyki, w której nie brakuje artyzmu, unikalności i delikatności zestawionej z wyrazistymi elementami.

Wesele rustykalne czy w stylu boho? Kwestia ta zależy od Państwa oczekiwań i wymarzonego klimatu przyjęcia - wiejskiego i folklorystycznego albo artystycznego i baśniowego. W Siedlisku Janczar w Pstrągowej mogą Państwo zorganizować wesele w obu tych stylach, czemu sprzyjają drewniane wykończenie pomieszczeń i otoczenie malowniczej przyrody.

Najnowsze wpisy

Chata weselna w Pstrągowej - idealne miejsce na wesele w stylu boho

Chata weselna w Pstrągowej - idealne miejsce na wesele w stylu boho

Wesele z poprawinami w Karczmie w Siedlisku Janczar

Wesele z poprawinami w Karczmie w Siedlisku Janczar

Zobacz również

Rajd konny w Siedlisku Janczar

Rajd konny w Siedlisku Janczar

Zimowe atrakcje w Siedlisku Janczar

Zimowe atrakcje w Siedlisku Janczar