Strona główna > Blog >

Wesele w stylu rustykalnym czy w stylu boho?

Wesele w stylu rustykalnym czy w stylu boho?

Wesele w stylu rustykalnym czy w stylu boho?

Pary Młode organizujące wesele stoją przed wieloma decyzjami i dylematami, które dotyczą również wyboru odpowiedniego motywu przewodniego imprezy. Pozwala on na zachowanie spójności wystroju, dekoracji, stylizacji ślubnych, menu i pozostałych elementów oprawy przyjęcia. Współcześnie istnieje sporo różnych możliwości, zaczynając od eleganckiego stylu glamour czy też pałacowego, a na stylu rustykalnym i boho kończąc. Decyzję dotyczącą tematyki wesela warto podjąć już na etapie rezerwacji lokalu, ponieważ jego wystrój i warunki powinny być dopasowane do wybranego motywu przewodniego. Dom weselny Pstrągowa Siedlisko Janczar specjalizuje się w organizacji wesel w stylu rustykalnym oraz boho, które stanowią hit ostatnich lat. Czym się one charakteryzują i różnią od siebie? Który spośród tych dwóch motywów przewodnich lepiej wybrać?

Wybór motywu przewodniego wesela

Coraz więcej Par Młodych ucieka od eleganckich wesel kojarzonych ze sztywną atmosferą, przepychem dekoracji i konwencjonalnością. W opozycji do stylu glamour powstały style rustykalny oraz boho związane ze swobodniejszą formą, otoczeniem pięknej przyrody i niebanalnością. Dom weselny Strzyżów umożliwia organizację wesel w obu wymienionych stylach, które zachwycą wszystkich zwolenników imprez odbywających się w luźniejszej atmosferze. Konstrukcja i estetyka naszej całorocznej Chaty weselnej pozwala na organizację wesel zarówno w stylu rustykalnym, jak i boho. Do dyspozycji Państwa Młodych możemy również oddać Karczmę weselną sprzyjającą organizacji przyjęć w stylu wiejskim. Czym się wyróżniają oba wymienione motywy przewodnie i który z nich warto wybrać? Kwestia ta jest całkowicie uzależniona od indywidualnych preferencji i oczekiwanego efektu końcowego.

Style boho i rustykalny są pod pewnymi względami bardzo podobne do siebie, ale też charakteryzują się znaczącymi różnicami. Oba te motywy przewodnie zakładają luźniejszą atmosferę przyjęcia, bliski kontakt ze światem przyrody i naturalność oddaną poprzez wykorzystanie brązowej, zielonej oraz jasnej kolorystyki, jak również rozmaite dekoracje wykonane z drewna. Na styl boho decydują się zazwyczaj Pary Młode ceniące sobie niebanalny wystrój pomieszczenia oraz artystyczne kompozycje, które tworzą razem magiczną i baśniową scenerię. Styl rustykalny natomiast wybierany jest przez miłośników folkloru i wiejskiego klimatu imprezy. Organizacja wesela Rzeszów w Siedlisku Janczar sprzyja wykorzystaniu obu wymienionych motywów, o których wyborze mogą decydować wyłącznie oczekiwania i marzenia Państwa Młodych.

Wesele w stylu rustykalnym

Organizacja wesela w stylu rustykalnym inspirowana jest życiem mieszkańców wsi, folklorem oraz "powrotem do natury". Ten typ imprezy weselnej może się odbyć na świeżym powietrzu lub w stodole, jednakże przyjęcie w takiej scenerii wiąże się z licznymi niewygodami i uzależnieniem od pogody. Przyjęcie odbywające się w klimatyzowanej sali wykończonej przy użyciu drewna stanowi wygodniejsze rozwiązanie i wcale nie mniej atrakcyjne wizualnie. Stoły śmiało można udekorować koronkowymi serwetami, kompozycjami z polnych kwiatów, świecami oraz ozdobami wykonanymi z drewna, podobnie zresztą jak całość pomieszczenia. W przypadku wystroju wesela rustykalnego świetnie prezentują się wszelkie drewniane skrzynki, drabiny czy wiklinowe kosze kojarzone z życiem wiejskim. Wesele w stylu rustykalnym będzie stanowiło doskonałe rozwiązanie dla miłośników folkloru i luźnej atmosfery wprowadzanej przez odpowiednio dobrane muzykę, menu, dekoracje i stylizacje.

Wesele w stylu boho

Wesela w stylu boho bazują na naturalnej kolorystyce, dekoracjach z drewna oraz kompozycjach z polnych kwiatów, co upodabnia je do przyjęć rustykalnych. W tym wypadku mamy jednak do czynienia z wystrojem i innymi elementami oprawy imprezy nawiązującymi do kultury cygańskiej i artystycznej bohemy. Drabiny, drewniane skrzynki i temu podobne dekoracje wykorzystywane chętnie w stylu rustykalnym zostają zastąpione przez rozmaite pióra, frędzle, łapacze snów oraz lampiony wprowadzające baśniową i romantyczną atmosferę, w której nie brakuje przy tym poczucia luzu oraz swobody. Dzięki swej prostej i drewnianej konstrukcji Chata weselna w Siedlisku Janczar w Pstrągowej pozwala na uzyskanie tej niesamowitej stylistyki, w której nie brakuje artyzmu, unikalności i delikatności zestawionej z wyrazistymi elementami.

Wesele rustykalne czy w stylu boho? Kwestia ta zależy od Państwa oczekiwań i wymarzonego klimatu przyjęcia - wiejskiego i folklorystycznego albo artystycznego i baśniowego. W Siedlisku Janczar w Pstrągowej mogą Państwo zorganizować wesele w obu tych stylach, czemu sprzyjają drewniane wykończenie pomieszczeń i otoczenie malowniczej przyrody.

Najnowsze wpisy

Zielona Szkoła, czyli ahoj przygodo!

Zielona Szkoła, czyli ahoj przygodo!

Atrakcje na miły początek roku szkolnego!

Atrakcje na miły początek roku szkolnego!

Zobacz również

Siedlisko Janczar - wspaniałe miejsce na majówkę

Siedlisko Janczar - wspaniałe miejsce na majówkę

Obóz Jeździecki na Podkarpaciu

Obóz Jeździecki na Podkarpaciu