Strona główna > Blog >

Wakacje dla rodzin z małymi dziećmi na Podkarpaciu

Wakacje dla rodzin z małymi dziećmi na Podkarpaciu

Wakacje dla rodzin z małymi dziećmi na Podkarpaciu

Wakacje to czas błogiego lenistwa, odpoczynku i regeneracji po całorocznej pracy lub nauce. Kiedy pogoda sprzyja obcowaniu z naturą, warto wybrać się w miejsce gdzie możliwy będzie zarówno spacer po lesie jak i możliwość poleżenia na leżaku "pod chmurką". W czasie wakacji odbywamy nie tylko długie i dalekie podróże, ale często też dysponując kilkoma wolnymi dniami zastanawiamy się jak je spożytkować i dokąd się wybrać, by nie był to czas stracony. Dotyczy to zwłaszcza rodzin z małymi dziećmi, dla których zbyt dalekie wycieczki są zbyt męczące i czasochłonne. Nie trzeba wyjeżdżać za granicę by miło i przyjemnie spędzić czas i naładować baterie. Doskonałym miejscem na spędzenie kilku wolnych wakacyjnych dni lub długiego letniego weekendu jest Siedlisko Janczar na Podkarpaciu. Położone w atrakcyjnej lokalizacji i niedalekiej odległości od Rzeszowa- stolicy Podkarpacia jest doskonałą alternatywą dla wyjazdów zagranicznych czy wielogodzinnych podróży samochodem po Polsce.

Atrakcje dla rodzin z dziećmi w Siedlisku Janczar

Niewątpliwie największym atutem Siedliska Janczar jest jego atrakcyjne położenie w malowniczej miejscowości Pstrągowa. Jest to miejsce, które potocznie nazywane jest "Małymi Bieszczadami". W bezchmurne dni z najwyższego wzniesienia widać tu szczyty tatr. Malownicza przyroda , polne ścieżki i bliskość lasu sprawiają, że jest to doskonałe miejsce na spacery zwłaszcza z małymi dziećmi, dla których zbyt duże wzniesienia i odległości są męczące. Przy okazji takiego spaceru dziecko ma okazję obcować z przyrodą, zaobserwować wiele ciekawych rzeczy (ptaków, roślin i pięknych krajobrazów). Dodatkowym atutem spaceru po tych terenach jest możliwość oddychania czystym powietrzem, a tym samym odpowiednie dotlenienie organizmu. Ośrodek dysponuje placem zabaw dla dzieci, który pozwoli wyszaleć się dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W tym czasie rodzice będą mogli spokojnie poleżeć na leżaku lub posiedzieć i delektować się pięknymi widokami otaczającymi Siedlisko. Młodzi rodzice jak i ich pociechy z pewnością docenią także możliwość skorzystania z kąpieli w basenie. Do dyspozycji gości Siedliska w sezonie letnim są 2 baseny zewnętrzne otwarte. Jeden duży o głębokości 120 cm oraz drugi mały o głębokości 95 cm. Ciekawym rozwiązaniem, które pozwoli na błogi relaks jest również strefa SPA, a w ramach niej możliwość skorzystania z klimatycznej , opalanej drewnem Suchej Saunie Fińskiej i Jacuzzi - bali pod chmurką.

Stadnina koni w Siedlisku Janczar

Siedlisko Janczar to miejsce gdzie nie sposób się nudzić. Oprócz wielu różnych form aktywnego wypoczynku przed gośćmi ośrodka jest możliwość przejażdżki bryczką po okolicznych terenach. Uczestnicy takiej przejażdżki w komfortowych warunkach będą mogli podziwiać uroki Pogórza Strzyżowskiego. Różnorodne krajobrazy takie jak niezliczone wąwozy, strumienie , pagórki i leśne ostępy warto pokazać najmłodszym. Z pewnością każdemu dziecku spodoba się przejażdżka bryczką lub na koniu ( ośrodek prowadzi lekcje jazdy konnej z doświadczonymi instruktorami). Możliwość zobaczenia i pogłaskania żywego konia pozytywnie wpływa na emocje i rozwój psychiczny małego dziecka. Zatem jeśli marzy Ci się choć parę letnich dni z dala od zgiełku miasta Serdecznie Zapraszamy do Siedliska Janczar. Jest to ośrodek przyjazny dla rodzin z małymi dziećmi, hotel Strzyżów dysponuje komfortowo wyposażonymi pokojami oraz wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Najnowsze wpisy

Obozy jeździeckie

Obozy jeździeckie

Oferta dla szkół

Oferta dla szkół

Zobacz również

Jazda konna - dlaczego warto?

Jazda konna - dlaczego warto?

Rocznica ślubu w Siedlisku Janczar

Rocznica ślubu w Siedlisku Janczar