1. Strona główna >
  2. Blog >
  3. "Trzy Pory Roku", czyli wycieczki szkolne dla dzieci i młodzieży

"Trzy Pory Roku", czyli wycieczki szkolne dla dzieci i młodzieży

Wrzesień oznacza rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży, a także nauczycieli. Szkoła jest miejscem, w którym najmłodsi zdobywają cenną wiedzę na temat otaczającego ich świata — należy pamiętać, że liczy się nie tylko wiedza teoretyczna, ale również praktyczna, dlatego ośrodek wypoczynkowy Siedlisko Janczar gwarantuje najlepsze wycieczki szkolne na terenie województwa podkarpackiego. Siedlisko Janczar jest miejscem, w którym nie sposób się nudzić, ponieważ obiekt zlokalizowany jest w obszarze Strzyżowsko-Sędziszowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, który potocznie jest nazywany "Małymi Bieszczadami", a to wszystko zaledwie 20 kilometrów od stolicy Podkarpacia — Rzeszowa. Pracownicy Siedliska Janczar zajmują się organizacją atrakcyjnych pakietów sportowo-rekreacyjnych oraz rozmaitych warsztatów dla uczniów szkół podstawowych, oraz liceum czy technikum. Z pakietów "Trzy Pory Roku" można skorzystać na wiosnę, lato i jesień we wszystkie dni powszednie, a więc od poniedziałku do piątku. Na jakie atrakcje mogą liczyć wycieczki szkolne?

Klasowa wycieczka do Siedliska Janczar

Siedlisko Janczar to ośrodek wypoczynkowy, który oferuje szkołom podstawowym oraz szkołom średnim kilkugodzinne pakiety, na które składają się różnorodne atrakcje. W Siedlisku Janczar można spędzić czas na świeżym powietrzu, a także wziąć udział w warsztatach edukacyjnych, dzięki czemu każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego właśnie dla siebie. Siedlisko Janczar to miejsce, które zagwarantuje grupie uczniów możliwości integracyjne — jeden z pakietów oferuje 45-minutowy spacer bryczką po okolicy, podczas którego dzieci i młodzież będą mogli podziwiać piękno otaczającej ich natury, a także organizację ogniska z pieczeniem kiełbaski, którą zapewni lokal wraz z profesjonalną obsługą. We wspomnianym pakiecie dostępne jest również dowolne korzystanie z siłowni zewnętrznej oraz placu zabaw. Dodatkiem do wspomnianego pakietu może okazać się atrakcja w postaci indywidualnej przejażdżki konnej na maneżu pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

 

Warsztaty edukacyjne

Kolejną z atrakcji oferowanych przez Siedlisko Janczar szkołom są warsztaty edukacyjne o niezwykle wszechstronnej tematyce, dzięki czemu dzieci i młodzież będą mogli zdecydować, czym są najbardziej zainteresowani. Dużą popularnością wśród uczniów cieszą się warsztaty tradycyjnego pieczenia chleba "Od ziarna do chleba", podczas których odtwarzany jest cały proces przygotowania, a następnie wypiekania chleba. Podczas warsztatów każda osoba będzie miała możliwość wykonania swojego chlebka i zabrania go do domu. Dla fanów fauny i flory Siedlisko Janczar oferuje "Spotkanie z motylami" czy "Spotkanie z pszczelarzem", podczas których przedstawione zostanie życie motylowej i pszczelej rodziny. W przypadku "Spotkania z pszczelarzem" istnieje możliwość degustacji miodów z regionalnych pasiek lub wykonanie własnej świecy z pszczelego wosku. Siedlisko Janczar nie tylko oferuje ciekawe i niezwykle oryginalne warsztaty edukacyjne, ale również wycieczkę do rezerwatu "Wielski Las", podczas której dzieci i młodzież mogą obcować z naturą — będzie to świetna wyprawa podczas lekcji biologii, przyrody czy ekologii. Dzieci podczas wspomnianej wycieczki będą mogły spotkać się z leśniczym i przejść ścieżką dydaktyczno-przyrodniczą.

Najnowsze wpisy

Rozrywki dla dzieci na weselu w Siedlisku Janczar

Rozrywki dla dzieci na weselu w Siedlisku Janczar

Wesele marzeń pod Rzeszowem w rytmie slow

Wesele marzeń pod Rzeszowem w rytmie slow

Zobacz również

Hipoterapia - na czym polega?

Hipoterapia - na czym polega?

Czym się kierować przy wyborze lokalu weselnego?

Czym się kierować przy wyborze lokalu weselnego?