1. Strona główna >
  2. Blog >
  3. Jazda konna, hobby, które wyjdzie Ci na zdrowie
Jazda konna, hobby, które wyjdzie Ci na zdrowie

Jazda konna, hobby, które wyjdzie Ci na zdrowie

Jazda konna zarówno ta profesjonalna, jak i amatorska związana jest z wieloma cennymi korzyściami dla organizmu. Regularna jazda konna wpływa zarówno na stan ducha, jak i ciała — jedną z najważniejszych zalet jest znaczna poprawa koordynacji ruchowej, a także zmniejszenie ryzyka powstawania chorób serca. Jazda konna na świeżym powietrzu doskonale dotlenia i poprawia samopoczucie, wydzielane są endorfiny odpowiedzialne za hormony szczęścia. Jazda konna polecana jest dla osób w każdym wieku, jednakże, szczególnie dobrze wpłynie na rozwijające się fizycznie oraz mentalnie dziecko. Kontakt z końmi wykorzystywany jest przy hipoterapii — terapeutyczna jazda konna jest formą rehabilitacji psychoruchowej dla osób, które zmagają się z porażeniem mózgowym, opóźnieniem w rozwoju, a także chorobami mięśni.

Gdzie rozpocząć naukę jazdy konnej?

Naukę jazdy konnej można rozpocząć w szkółce jeździeckiej w Pstrągowej nieopodal Rzeszowa, która specjalizuje się w szeroko pojętej jeździe konnej — odnajdą się tutaj osoby, które nigdy nie miały kontaktu z koniem, a także Ci, którzy chcą doskonalić zdobyte wcześniej umiejętności. Pobyt w szkółce to gwarancja kompleksowego wsparcia od kompetentnych osób prowadzących zajęcia, jak i bezpieczeństwa nauki. Zajęcia są przeprowadzane na bardzo wysokim poziomie w miłej i bezstresowej atmosferze. W ramach oferty dostępna jest nauka jazdy konnej Rzeszów, w której skład również wchodzi profesjonalne szkolenie w zakresie skoków przez przeszkody, wyjazdy terenowe oraz możliwość wzięcia udziały w egzaminach lub zawodach. Stadnina zlokalizowana w Siedlisku Janczar powstała przede wszystkim z pasji do koni — idealnie odnajdą się tutaj osoby, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku miasta i zasmakować ciszy i spokoju. W ośrodku jeździeckim znajduje się ponad 20 koni, dlatego dla każdego zostanie dobrany odpowiedni wierzchowiec, a także dostosowany program nauki jazdy. Lekcje jazdy konnej odbywają się na maneżu, krytej ujeżdżalni, a po nabyciu odpowiednich umiejętności wśród malowniczych terenów "małych Bieszczad".

Wakacje w siodle

Wybierasz się na urlop wypoczynkowy? Świetnym pomysłem jest spędzenie wakacji w siodle — to nie tylko propozycja dla indywidualnych jednostek, ale również dla całej rodziny. Obozy jeździeckie organizowane przez Siedlisko Janczar na długo zostaną w Państwa pamięci. Na obozach w siodle można nabyć podstawowe umiejętności jazdy, jak również pielęgnować umiejętności nabyte wcześniej. Wypoczynek w Siedlisku Janczar będzie związany z dużą aktywnością fizyczną oraz bezpieczeństwem wypoczynku. Zaplecze Siedliska Janczar jest wyposażone w specjalistyczne sprzęty — konie są również dostosowane do poziomu zaawansowania kursanta. Siedlisko Janczar dysponuje ponadto bazą noclegową oraz bazą gastronomiczną, a nawet zapleczem rekreacyjno-sportowym. W czasie zimowym na terenie Siedliska organizowane są wyprawy kuligowe po malowniczych terenach. Jazda konna to hobby, które nie tylko zapewni idealną kondycję fizyczną, ale również zredukuje stres i pozwoli się maksymalnie odprężyć.

Najnowsze wpisy

Chata weselna w Pstrągowej - idealne miejsce na wesele w stylu boho

Chata weselna w Pstrągowej - idealne miejsce na wesele w stylu boho

Wesele z poprawinami w Karczmie w Siedlisku Janczar

Wesele z poprawinami w Karczmie w Siedlisku Janczar

Zobacz również

Organizacja wesela w biesiadnym stylu

Organizacja wesela w biesiadnym stylu

Weekend nie tylko dla kobiet w Siedlisku Janczar

Weekend nie tylko dla kobiet w Siedlisku Janczar