Strona główna > Blog >

Jak wybrać szkółkę jeździecką?

Jak wybrać szkółkę jeździecką?

Jak wybrać szkółkę jeździecką?

Szkółka jeździecka to miejsce, gdzie chcemy nauczyć się jeździć konno, oczekujemy praktycznych porad oraz poświęconego nam na naukę czasu. Wybór odpowiedniej szkółki jeździeckiej jest więc tutaj kluczowy. Najlepsza będzie ta, która zatrudnia profesjonalistów oraz dba o właściwą edukację każdego kursanta. Te jak i wiele innych zalety posiada szkółka jeździecka Siedliska Janczar.

Cechy dobrej szkółki jeździeckiej


Najczęściej zaczynając przygodę z jazda konną wybieramy szkółkę jeździecką, którą po prostu ktoś nam poleci. W innym przypadku sięgamy po informacje zawarte w internecie. Kiedy szukamy odpowiedniej szkółki jeździeckiej, musimy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na ludzi ją prowadzących. Są oni sukcesem każdego ośrodka. Powinni potrafić nim zarządzać oraz wykazywać się pozytywnym podejściem do swojej pracy. Bardzo ważna jest odpowiednia organizacja zajęć, a także samo miejsce ich przeprowadzania. Stadnina powinna być profesjonalnie wyposażona i umożliwiać lekcje zarówno latem, jak i zimą. Najlepsze szkółki jeździeckie to te znajdujące się na terenach zielonych, z których można wyjechać na przejażdżkę konno. Nic nie daje takiej przyjemności, a także nie pozwala stosować zdobytych umiejętności w praktyce tak, jak wyjazdy w teren, kiedy trzeba odnaleźć się w różnych sytuacjach i cały czas współpracować ze zwierzęciem. Aby jednak na własne oczy zobaczyć i poznać specyfikę działania szkółki jeździeckiej, najlepiej ją po prostu odwiedzić. Piękne zdjęcia na stronie internetowej czy też zapewnienia instruktorów to nie wszystko i niestety czasami mogą mijać się z prawdą.

Szkółka jeździecka w Siedlisku Janczar

Szkółka jeździecka w naszym ośrodku jest zawsze otwarta na gości i chętnie o niej opowiadamy - nauka jazdy konnej Rzeszów. Najlepiej na żywo zobaczyć oferowane przez nas zaplecze, zwierzęta oraz tereny. Wówczas będą Państwo pewni, gdzie uczyć się jazdy konnej. Posiadamy odpowiednie warunki do zdobywania wiedzy i umiejętności z zakresu jeździectwa. Ośrodek jeździecki dysponuje pełnowymiarową halą dzięki, której pogoda nie stanowi żadnego problemu. Na pierwszym miejscu stawiamy dobro naszych zwierząt co daje pozytywne efekty w dalszej pracy. Zajęcia prowadzą u nas doświadczeni instruktorzy, którzy otwarcie przekazują swoją wiedzę, doświadczenia oraz wykazują się cierpliwością i chęcią pomocy. Poza tym nie tylko uczymy podstaw, ale też umiejętności, które można wykorzystać do startu w zawodach np.: skoków przez przeszkody czy ujeżdżenia. U nas wyjazdy w teren również są standardem. Położenie Siedliska Janczar pozwala na przejażdżki po łąkach i lasach, przeprawy przez strumyki itp. Malownicze tereny sprawiają, że jazda konna staje się jeszcze bardziej przyjemna. Oferujemy przygotowanie  kursantów do egzaminów na odznaki jeździeckie. Zapewniamy zajęcia indywidualne i jazdy w grupie. Na zajęcia zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Najnowsze wpisy

Imprezy firmowe w Siedlisku Janczar

Imprezy firmowe w Siedlisku Janczar

Hipoterapia w Siedlisku Janczar

Hipoterapia w Siedlisku Janczar

Zobacz również

Jak wybrać szkółkę jeździecką?

Jak wybrać szkółkę jeździecką?

Na co zwrócić uwagę, planując wesele w stylu rustykalnym?

Na co zwrócić uwagę, planując wesele w stylu rustykalnym?