1. Strona główna >
  2. Blog >
  3. Jak nauczyć się jazdy konnej?
Jak nauczyć się jazdy konnej?

Jak nauczyć się jazdy konnej?

Przygodę z jeździectwem należy rozpocząć od wyboru odpowiedniego ośrodka jeździeckiego — powinni w nim być zatrudnieni wykwalifikowani instruktorzy oraz osoby, które dbają o komfort życia koni i ich odpowiednią pielęgnację. Na samym początku należy zdobyć podstawowe informacje na temat koni oraz ich zachowania — Siedlisko Janczar na Pstrągowej dysponuje ponad 20 końmi różnorodnych ras, dlatego dla każdego uczestnika nauki jazdy konnej (początkującego lub profesjonalisty) dobierany jest odpowiedni wierzchowiec. Lekcje jazdy konnej odbywają się zarówno na maneżu, jak i w ukrytej ujeżdżalni. Instruktor na pierwszym spotkaniu powinien dać cenne wskazówki, jak zachowywać się przy koniu — jest to zwierzę dostojne, które z natury charakteryzuje się sporą płochliwością, dlatego nie należy przy nim wykonywać zbyt gwałtownych ruchów. Nauka jazdy konnej to doświadczenie, które pozwoli Ci się odprężyć oraz nabrać odpowiedniej sprawności fizycznej.

Lekcje jazdy konnej

W Siedlisku Janczar na Pstrągowej nauka jazdy konnej prowadzona jest przez profesjonalnych instruktorów na koniach odpowiednio dobranych do potrzeb oraz umiejętności jeźdźca. Na początku szkolenia istotne jest zaznajomienie przyszłego jeźdźca z techniką jazdy konnej oraz specyfiką końskiej natury. Oczywiście oprócz wymienionych spraw, niezwykle ważne są umiejętności związane z zakładaniem siodła, jego czyszczeniem, a także odpowiednią pielęgnacją konia, którego uczymy się ujeżdżać. Dzięki odpowiednio wykwalifikowanym instruktorom i ich miłości do koni zyskasz wiedzę, która pozwoli Ci się w pełni cieszyć chwilami spędzonymi na końskim grzbiecie. W ramach oferty związanej z nauką jazdy konnej Siedlisko Janczar zlokalizowane w pobliżu Rzeszowa oferuje naukę jeździectwa od podstaw oraz doskonalenie nabytych umiejętności, szkolenie dorosłych i młodzieży w zakresie skoków przez przeszkody, naukę zagadnień związanych z ujeżdżaniem, skoki klasy LL, a także wyjazdy terenowe oraz przygotowanie do zawodów, oraz egzaminów na odznaki jeździeckie. Szkółka jeździecka w Siedlisku Janczar specjalizuje się w szeroko pojętej nauce jazdy konnej Rzeszów — można tutaj rozpocząć przygodę z jeździectwem lub pielęgnować i szlifować zdobyte wcześniej umiejętności.

Hotel dla koni

Siedlisko Janczar to miejsce, w którym nie tylko do dyspozycji jest baza hotelowa z zapleczem gastronomicznym i dwoma salami przeznaczonymi do urządzania przyjęć, ale również miejsce, w którym widoczna jest niezaprzeczalna pasja końmi. Zatrudnione w pensjonacie dla koni osoby zajmują się nimi z zaangażowaniem oraz wyczuciem — pracują z końmi od lat i doskonale wiedzą jak z nimi postępować. W Siedlisku Janczar od kilku lat funkcjonuje pensjonat dla koni, w którym każdy koń traktowany jest jak własny. Oczywiście nie każdy ma możliwość wybudowania w pobliżu domu stajni wraz z odpowiednim terenem zielonym, dlatego powstał hotel dla koni Rzeszów. Hotel jest czynny siedem dni w tygodniu, dlatego w każdej chwili można zaglądnąć do zwierzęcia i zapoznać się z zapewnianymi mu standardami. W ramach pobytu w hotelu zapewniane jest uspokajanie nerwów u koni, trening z ich udziałem oraz zajeżdżanie młodych koni. Co więcej, odpowiednie miejsce znajdą tutaj starsze konie, które powinny udać się na zasłużoną emeryturę. Siedlisko Janczar to miejsce, które pozwoli się odprężyć oraz zjednoczyć z naturą — w ofercie dostępne są liczne atrakcje dla gości, które są związane ze światem przyrody.

Najnowsze wpisy

Rozrywki dla dzieci na weselu w Siedlisku Janczar

Rozrywki dla dzieci na weselu w Siedlisku Janczar

Wesele marzeń pod Rzeszowem w rytmie slow

Wesele marzeń pod Rzeszowem w rytmie slow

Zobacz również

Jesienne atrakcje w Siedlisku Janczar

Jesienne atrakcje w Siedlisku Janczar

Eko-wypoczynek w Siedlisku Janczar

Eko-wypoczynek w Siedlisku Janczar