Strona główna > Blog >

Andrzejki 2017 w Rzeszowie

Andrzejki 2017 w Rzeszowie

Andrzejki 2017 w Rzeszowie

Andrzejki zapewne wielu z nas kojarzą się z wróżbami i laniem wosku. To magiczny wieczór, który warto świętować wspólnie z przyjaciółmi czy rodziną w wyjątkowym miejscu. Niedaleko Rzeszowa, w Pstrągowej organizowany jest wieczór andrzejkowy o oryginalnym charakterze. Andrzejki w Siedlisku Janczar to gwarancja świetnej zabawy z doskonałą muzyką i wybornym menu, składającym się tylko ze swojskich dań i przysmaków.

Skąd się wziął zwyczaj obchodzenia Andrzejek?


Andrzejki, Jędrzejki czy też Jędrzejówki w Polsce zaczęto obchodzić w XVI wieku. Jednak nie tylko w naszym kraju świętowana jest noc andrzejkowa. Dziewczęta z wielu krajów Europy np.: Niemiec, Szwajcarii, Ukrainy, Rosji, Słowacji, Rumunii czy Czech wróżą sobie w wieczór andrzejkowy, by poznać imię ukochanego. Najwięcej wróżb andrzejkowych ma właśnie takie zadanie. Panny od zawsze chciały wiedzieć, która z nich pierwsza wyjdzie za mąż i jak będzie miał na imię jej wybranek. Dlaczego jednak akurat w imieniny Andrzeja ustanowiono dzień wróżb? Istnieje na ten temat wiele hipotez. Jedne mówią, że imię Andrzej w języku greckim pochodzi od słowa mąż i stąd próby poznania jego imienia akurat w Andrzejki, inne nawiązują do Święta Zmarłych, które obchodzone jest na początku listopada. Wierzono, że dusze zmarłych są bliżej nas podczas tego okresu i mogą uchylić rąbka tajemnicy na temat przyszłości i przeznaczenia. Jedno jest pewne – Andrzejki obchodzone 29 listopada to od zawsze czas spotkań, którym towarzyszy magiczna atmosfera.

Andrzejki w Siedlisku Janczar

Jeśli nie wybrali Państwo jeszcze miejsca na Andrzejki 2017, zapraszamy do Siedliska Janczar. Oferujemy świetną zabawę w Rzeszowie z muzyką na żywo. Zapewniamy staropolskie menu pełne regionalnych dań, jak i bufet ze słodkościami. Gościom oferujemy również noclegi ze śniadaniem w hotel Strzyżów, dzięki czemu zabawa może trwać do białego rana. Siedlisko Janczar gwarantuje udaną zabawę, a także niepowtarzalny klimat imprezy. Posiadamy dużą karczmę, która jest w stanie pomieścić nawet 300 osób - karczma Podkarpacie. Kominek, meble z drewna oraz dekoracje tworzą w niej niepowtarzalną atmosferę, która świetnie pasuje do charakteru Andrzejek.

Nie ma na co czekać, liczba miejsc ograniczona! Jeśli chcą Państwo przeżyć szaloną noc andrzejkową, która na długo utkwi w pamięci, zapraszamy do nas na Andrzejki 2017 niedaleko Rzeszowa.

Najnowsze wpisy

Imprezy firmowe w Siedlisku Janczar

Imprezy firmowe w Siedlisku Janczar

Hipoterapia w Siedlisku Janczar

Hipoterapia w Siedlisku Janczar

Zobacz również

Szkolenia w okolicach Rzeszowa

Szkolenia w okolicach Rzeszowa

Nocleg w Siedlisku Janczar - dlaczego warto?

Nocleg w Siedlisku Janczar - dlaczego warto?