1. Strona główna >
  2. Blog >
  3. Organizacja wesela w biesiadnym stylu
Organizacja wesela w biesiadnym stylu

Organizacja wesela w biesiadnym stylu

Jednym z pierwszych zadań, przed którym staną narzeczeni, jest wybór motywu przewodniego, w którym zostanie zorganizowany ślub oraz wesele — później można zacząć szukać sali weselnej, odpowiednich kreacji oraz dekoracji i dodatków, które pozwolą osiągnąć wspomnianą estetykę. Do stylu przewodniego muszą zostać dopasowane zaproszenia ślubne, bukiety ślubne oraz inne dodatki — oczywiście wszystko związane jest z ustalonym wcześniej budżetem. Stylu rustykalny obecnie uważany jest za jeden z najpopularniejszych motywów ślubnych i chociaż łączy w sobie wiele elementów, to jednak jego głównym motywem jest powrót do natury i pierwotności. Rustykalna stylistyka oznacza bezpośredni związek z przestrzenią wsi, jej mieszkańcami oraz zwyczajami ludowymi.

Sala weselna w stylu rustykalnym

Styl rustykalny występuje również pod nazwą stylu biesiadnego — nie tylko dotyczy dodatków, ale również wyglądu sali weselnej. Tak jak wspomnieliśmy, styl rustykalny nawiązuje do przyrody oraz wiejskich tradycji, dlatego można odpuścić sobie wesele w eleganckiej restauracji i przenieść się do chaty weselnej, karczmy lub winnicy. Na terenie województwa podkarpackiego dostępne są dwa lokale, które oferują wyjątkową atmosferę i bliskość otoczenia natury. Wystrój wnętrza wspomnianych przestrzeni pozwoli na zorganizowanie przyjęcia w stylistyce rustykalnej — wspomnienia z tego dnia będą kojarzyć się nowożeńcom wyłącznie z miło spędzonym czasem w towarzystwie najbliższych osób i zerową ilością stresu związanego z przygotowaniami. Chata weselna w okolicy Rzeszowa wykończona jest w stylistyce łączącej elementy drewniane z przeszkleniami, co jest gwarantem stworzenia idealnej przestrzeni do zabawy z możliwością podziwiania piękna otaczającej budynek przyrody. Siedlisko Janczar w Pstrągowej oferuje również możliwość skorzystania z sali weselne, która pomieści nawet 300 osób — jest ona wprost stworzona do organizacji wesela Strzyżów w stylu biesiadnym.

Odpowiednie kolory i dekoracje — pamiętaj o szczegółach

Podczas organizacji wesela ogromne znaczenie ma wybór wspomnianego wcześniej motywu przewodniego — wybór kolorystyki oraz odpowiednich dodatków jest sprawą kluczową. Najchętniej wybieraną kolorystyką, jest ta nawiązująca do natury: biel, subtelne brązy, beże, delikatne szarości, zielenie, a także elementy złote. Dla Panny Młodej idealnym dodatkiem w przypadku organizacji wesela w stylu biesiadnym jest uzupełnienie wyglądu wiankiem, który zostanie ułożony na lekko spiętych włosach. Ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie bukietu z kwiatów polnych, które podkreślą temat przewodni. Oczywiście nie można również zapomnieć o dekoracjach sali — warto wprowadzić elementy drewniane oraz wiklinowe, a także wazony w postaci starych butelek czy słoików, a to wszystko opatrzyć odpowiednim oświetleniem. Wesele biesiadne jest bliskie otoczeniu natury, dlatego warto postawić na proste i subtelne dodatki w ponadczasowej warstwie kolorystycznej.

Najnowsze wpisy

Siedlisko Janczar – Twoje wymarzone wesele rustykalne!

Siedlisko Janczar – Twoje wymarzone wesele rustykalne!

Chata weselna w Pstrągowej - idealne miejsce na wesele w stylu boho

Chata weselna w Pstrągowej - idealne miejsce na wesele w stylu boho

Zobacz również

Catering na każdą okazję - sprawdź ofertę Siedliska Janczar

Catering na każdą okazję - sprawdź ofertę Siedliska Janczar

Sezon na grilla, jak i gdzie grillować?

Sezon na grilla, jak i gdzie grillować?