Strona główna > Blog >

Organizacja wesela w biesiadnym stylu

Organizacja wesela w biesiadnym stylu

Organizacja wesela w biesiadnym stylu

Jednym z pierwszych zadań, przed którym staną narzeczeni, jest wybór motywu przewodniego, w którym zostanie zorganizowany ślub oraz wesele — później można zacząć szukać sali weselnej, odpowiednich kreacji oraz dekoracji i dodatków, które pozwolą osiągnąć wspomnianą estetykę. Do stylu przewodniego muszą zostać dopasowane zaproszenia ślubne, bukiety ślubne oraz inne dodatki — oczywiście wszystko związane jest z ustalonym wcześniej budżetem. Stylu rustykalny obecnie uważany jest za jeden z najpopularniejszych motywów ślubnych i chociaż łączy w sobie wiele elementów, to jednak jego głównym motywem jest powrót do natury i pierwotności. Rustykalna stylistyka oznacza bezpośredni związek z przestrzenią wsi, jej mieszkańcami oraz zwyczajami ludowymi.

Sala weselna w stylu rustykalnym

Styl rustykalny występuje również pod nazwą stylu biesiadnego — nie tylko dotyczy dodatków, ale również wyglądu sali weselnej. Tak jak wspomnieliśmy, styl rustykalny nawiązuje do przyrody oraz wiejskich tradycji, dlatego można odpuścić sobie wesele w eleganckiej restauracji i przenieść się do chaty weselnej, karczmy lub winnicy. Na terenie województwa podkarpackiego dostępne są dwa lokale, które oferują wyjątkową atmosferę i bliskość otoczenia natury. Wystrój wnętrza wspomnianych przestrzeni pozwoli na zorganizowanie przyjęcia w stylistyce rustykalnej — wspomnienia z tego dnia będą kojarzyć się nowożeńcom wyłącznie z miło spędzonym czasem w towarzystwie najbliższych osób i zerową ilością stresu związanego z przygotowaniami. Chata weselna w okolicy Rzeszowa wykończona jest w stylistyce łączącej elementy drewniane z przeszkleniami, co jest gwarantem stworzenia idealnej przestrzeni do zabawy z możliwością podziwiania piękna otaczającej budynek przyrody. Siedlisko Janczar w Pstrągowej oferuje również możliwość skorzystania z sali weselne, która pomieści nawet 300 osób — jest ona wprost stworzona do organizacji wesela Strzyżów w stylu biesiadnym.

Odpowiednie kolory i dekoracje — pamiętaj o szczegółach

Podczas organizacji wesela ogromne znaczenie ma wybór wspomnianego wcześniej motywu przewodniego — wybór kolorystyki oraz odpowiednich dodatków jest sprawą kluczową. Najchętniej wybieraną kolorystyką, jest ta nawiązująca do natury: biel, subtelne brązy, beże, delikatne szarości, zielenie, a także elementy złote. Dla Panny Młodej idealnym dodatkiem w przypadku organizacji wesela w stylu biesiadnym jest uzupełnienie wyglądu wiankiem, który zostanie ułożony na lekko spiętych włosach. Ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie bukietu z kwiatów polnych, które podkreślą temat przewodni. Oczywiście nie można również zapomnieć o dekoracjach sali — warto wprowadzić elementy drewniane oraz wiklinowe, a także wazony w postaci starych butelek czy słoików, a to wszystko opatrzyć odpowiednim oświetleniem. Wesele biesiadne jest bliskie otoczeniu natury, dlatego warto postawić na proste i subtelne dodatki w ponadczasowej warstwie kolorystycznej.

Najnowsze wpisy

Zielona Szkoła, czyli ahoj przygodo!

Zielona Szkoła, czyli ahoj przygodo!

Atrakcje na miły początek roku szkolnego!

Atrakcje na miły początek roku szkolnego!

Zobacz również

Zielona szkoła na Podkarpaciu - jakie miejsce wybrać?

Zielona szkoła na Podkarpaciu - jakie miejsce wybrać?

Wybierz idealny lokal na swoje wesele z Siedliskiem Janczar

Wybierz idealny lokal na swoje wesele z Siedliskiem Janczar