Strona główna > Blog >

Mikołajki w Rzeszowie - gdzie wybrać się z dzieckiem?

Mikołajki w Rzeszowie - gdzie wybrać się z dzieckiem?

Mikołajki w Rzeszowie - gdzie wybrać się z dzieckiem?

Przygotowując prezenty mikołajkowe dla dzieci rodzice co roku stają przed dylematem jak zorganizować ten dzień, aby dziecko było zadowolone. Nie jest tajemnicą, że zwłaszcza małe dzieci czekają na ten dzień z utęsknieniem pisząc listy do św. Mikołaja i starając się być grzecznym tak, aby dostać wymarzoną zabawkę. Dobrym pomysłem jest spędzenie tego dnia w miejscu, w którym nie tylko zostaną przygotowane atrakcje czy wymyślne zabawy, ale także, w którym dziecko będzie mogło rozwinąć swoją wyobraźnię, pobyć na łonie natury czy mieć kontakt ze zwierzętami. To wszystko sprawi, że ten dzień będzie nie tylko wspaniałą zabawą, ale także przyczyni się do rozwoju dziecka i sprawi, że nasza pociecha będzie wspominać go przez długi czas. Siedlisko Janczar położone w Pstrągowej koło Rzeszowa organizuje spotkanie ze Świętym Mikołajem, podczas którego dzieci czeka nie tylko tradycyjne obdarowywanie prezentami, ale także mnóstwo zabaw z animatorami, przejażdżki konne, harce i tańce. A wszystko w otoczeniu pięknej przyrody i świeżego powietrza.

 

Mikołajki skąd się wzięła ta tradycja?

Dzień Świętego Mikołaja obchodzimy 6 grudnia. W tym dniu obdarowujemy swoich bliskich prezentami. Święty Mikołaj był biskupem i zasłynął ze swojego poświęcenia, cudów i świętości. Mało kto wie, że Święty Mikołaj jest patronem wielu grup społecznych miedzy innymi: małych dzieci, wdów, sierot, ale także adwokatów, notariuszy i piekarzy. Tradycja obdarowywania prezentami w mikołajki znana jest na całym świecie. Święty Mikołaj popularny jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie mówią na niego Santa Clause, w Czechach pod nazwą Mikulas czy w Niemczech jako Heilige Nicolaus. Na całym świecie obchodzenie Mikołajek jest okazją by pamiętać, że dobroć i bezinteresowność zawsze popłaca.

Przyjęcia mikołajkowe cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego skoro ułatwiają rodzicom wręczenie prezentów dla dzieci w niepowtarzalnej atmosferze. W przyjęciach mikołajkowych jest coś niezwykłego co pozwoli naszemu dziecku i nam wejść w świąteczną atmosferę. Podczas takich przyjęć organizowane są zabawy, tańce, dzieci jedzą przygotowane słodkości i spędzają czas z rówieśnikami. Punktem kulminacyjnym jest wręczanie prezentów przez osobę ucharakteryzowaną na Świętego Mikołaja. Przyjęcia Mikołajkowe to też szansa na wpojenie dobrych zachowań u dziecka. Tradycją stało się mówienie, że tylko grzeczne dzieci dostają prezenty. Warto też przygotować dziecko do spotkania ze świętym Mikołajem opowiadając mu o tym świętym i jego postawie. Nauczymy w ten sposób nasze dziecko nie tylko szacunku do innych, ale także pięknej tradycji dzielenia się z innymi i obdarowywania bliskich upominkami.

 

Mikołajki w Siedlisku Janczar

Siedlisko Janczar to doskonałe miejsce na Mikołajki 2018 w Rzeszowie. Spotkanie dla dzieci ze Świętym Mikołajem odbędzie się 2 grudnia w niedzielę w godzinach od 11.30 do 14.00. Oprócz wręczania prezentów na najmłodszych czekają zabawy z animatorami, tańce, przejażdżki konne i harce. Miłośników słodkości na pewno ucieszy specjalnie przygotowany bufet, pełen różnego rodzaju słodyczy. Więcej szczegółów znajdą Państwo tutaj.
Jeśli chcesz sprawić swojemu dziecku wyjątkową przyjemność i sprawić by przez długi czas wspominało tegoroczne Mikołajki, serdecznie zapraszamy do Siedliska Janczar w Pstrągowej koło Rzeszowa. Bliskość natury i wspaniała zabawa to radość nie tylko dla Twojego dziecka, ale także dla Ciebie. 

Najnowsze wpisy

Imprezy firmowe w Siedlisku Janczar

Imprezy firmowe w Siedlisku Janczar

Hipoterapia w Siedlisku Janczar

Hipoterapia w Siedlisku Janczar

Zobacz również

Impreza integracyjna w Siedlisku Janczar

Impreza integracyjna w Siedlisku Janczar

Szkolenia w okolicach Rzeszowa

Szkolenia w okolicach Rzeszowa