1. Strona główna >
  2. Blog >
  3. Jak wypoczywać w stylu eko?
Jak wypoczywać w stylu eko?

Jak wypoczywać w stylu eko?

Eko-wypocznek w dzisiejszych czasach cieszy się ogromną popularnością wśród osób, które pragną samodzielnie spędzić dłuższy weekend lub udać się na urlop wypoczynkowy wraz z całą rodziną. Ekoturystyka to pojęcie, która oznacza wypoczynek zgodny z ekologicznymi postawami — turysta ma na celu zadbanie o potrzeby naturalnego środowiska, jednocześnie doznając aktywnego wypoczynku na łonie natury. Wypoczynek w stylu eko związany jest przede wszystkim z wyborem miejsc do zwiedzenia, niekoniecznie muszą to być przestrzenie miejskie, lecz warto zainteresować się rezerwatami przyrody, górami, lasami oraz jeziorami. Eko-turystyka to świetny pomysł, jeżeli pragniesz odpocząć od miejskiego zgiełku.

Jak być eko-turystą?

Eko-turysta to osoba, która stosuje się do kilku prostych wskazówek, czym przyczynia się do dbania o środowisko. Pierwszym krokiem, który można podjąć, aby wypoczywać w stylu eko, jest zmienienie środka transportu z samochodu i środków komunikacji miejskiej na rower. Na terenie województwa podkarpackiego jest dużo ścieżek rowerowych oraz szlaków turystycznych, które można zwiedzić miło i przyjemnie jeżdżąc na rowerze. Nie tylko będzie można w taki sposób dogłębnie przyjrzeć się przyrodzie, ale również aktywnie spędzić wolny czas — dawka ruchu na świeżym powietrzem z pewnością będzie miłą alternatywą dla osób, które na co dzień nie mają takiej możliwości. W Siedlisku Janczar Pstrągowej dla gości przygotowana jest oferta związana z eko-wypoczynkiem, która trafi nawet w najbardziej wymagające gusta. Obiekt znajduje się w malowniczej lokalizacji, która znana jest z przepięknych krajobrazów, które wręcz zachęcają do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Na terenie Siedliska Janczar organizowane są zajęcia z nordic walkingu z kompetentnym instruktorem — ten sport cieszy się dużą popularnością, ponieważ nie istnieją żadne przeciwwskazania do uprawiania tej aktywności fizycznej.

Aktywny wypoczynek

Siedlisko Janczar ma przygotowaną dla swoich klientów ogromną ofertę, w której skład wchodzi organizacja wycieczek bryczkami po malowniczej okolicy, spacery do rezerwatu Wielki Las, przejażdżki konne, a także inne atrakcje, które zapewniają gościom pobyt na świeżym powietrzu. Przebywanie na łonie natury z pewnością pozwoli maksymalnie odpocząć, wyciszyć się, a także odstresować. Siedlisko Janczar zlokalizowane w okolicy Rzeszowa to świetne miejsce dla wielbicieli aktywnego wypoczynku. Goście mogą skorzystać z bogatej oferty, na którą składa się m.in. gra terenowa, ścianka wspinaczkowa, zabawy integracyjno-sportowe, strzelnica, paintball, strzelanie z łuku oraz bodyzorb — wszystkim tym aktywnością sprzyja dogodna lokalizacja obiektu. W Siedlisku Janczar dostępna jest stadnina koni, dzięki czemu można wybrać się na jazdę konną po okolicach, jak również rozpocząć naukę na terenie stadniny. Pełen aktywności fizycznej dzień można zakończyć biesiadowaniem w Altanie z najbliższymi osobami, nastrojową muzyką, klimatycznym ogniskiem oraz smacznym jadłem. Dla każdego gościa przygotowane są atrakcyjne pokoje, w których zamontowana jest klimatyzacja oraz dostępne jest pełne wyposażenie. Eko-wypoczynek we wspomnianej placówce spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości.

Najnowsze wpisy

Siedlisko Janczar – Twoje wymarzone wesele rustykalne!

Siedlisko Janczar – Twoje wymarzone wesele rustykalne!

Chata weselna w Pstrągowej - idealne miejsce na wesele w stylu boho

Chata weselna w Pstrągowej - idealne miejsce na wesele w stylu boho

Zobacz również

Weekendowe wyjazdy za miasto w okolicach Rzeszowa

Weekendowe wyjazdy za miasto w okolicach Rzeszowa

Jakie atrakcje oferuje Ośrodek Jeździecki Siedliska Janczar?

Jakie atrakcje oferuje Ośrodek Jeździecki Siedliska Janczar?