1. Strona główna >
  2. Blog >
  3. Jak dobrać dekoracje, organizując wesele w stylu rustykalnym?
Jak dobrać dekoracje, organizując wesele w stylu rustykalnym?

Jak dobrać dekoracje, organizując wesele w stylu rustykalnym?

Wiele Par Młodych marzy o idealnym weselu, na którym zaproszeni gości będą się doskonale bawić i o którym wszyscy będą pamiętać przez długie lata. Wbrew pozorom elementami wpływającymi znacząco na jakość zabawy i panującą atmosferę są styl imprezy, jej klimat oraz wystrój. Jeden z najczęściej organizowanych obecnie typów wesel to eleganckie przyjęcie w stylu glamour, które może kojarzyć się z oficjalnością, ogólną powagą i swego rodzaju sztywnością. Jeśli nie są Państwo miłośnikami tego rozwiązania i poszukują mniej formalnego a jednocześnie wciąż efektownego stylu imprezy, warto zdecydować się na organizację wesela Rzeszów rustykalnego. Czym się ono wyróżnia i jak stworzyć odpowiedni jego klimat oraz wystrój? Kluczowy jest tutaj dobór dekoracji, które powinny nawiązywać do folkloru i natury. W niniejszym artykule podpowiemy Państwu, na jakie ozdoby oraz akcesoria warto się zdecydować, aby stworzyć wyjątkowy nastrój i piękną aranżację utrzymaną w naturalnej kolorystyce w domu weselnym Pstrągowa.

Czym jest wesele w stylu rustykalnym?

Państwu, którzy po raz pierwszy spotkali się z terminem "wesele rustykalne", wyjaśniamy - czym ono tak naprawdę jest i na czym polega jego wyjątkowy klimat. Określenie "rustykalny" możemy w dużym skrócie zdefiniować jako chłopskie, ludowe czy po prostu wiejskie. Wesele urządzone w takiej właśnie tematyce charakteryzuje się wystrojem nawiązującym do folkloru i uwzględniającym motyw natury. Dobór odpowiednich dekoracji stanowi tutaj klucz do stworzenia tego klimatu, jednakże nie mogą one istnieć bez miejsca specjalnie zadedykowanego zorganizowaniu wesela w stylu rustykalnym. Dom weselny Strzyżów stanowi właśnie idealny przykład takiego typu lokalu. W Siedlisku Janczar mamy do zaoferowania Państwu Chatę weselną i Karczmę weselną, którym towarzyszą drewniane wykończenie oraz otoczenie malowniczej przyrody. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na zorganizowanie przyjęcia weselnego pod hasłem "powrotu do natury" niż to pachnące naturalnym drewnem i zlokalizowane w przepięknych "Małych Bieszczadach".

Wesele rustykalne - jakie dekoracje wybrać?

O weselu w stylu rustykalnym ciężko w ogóle mówić, bez stworzenia ludowego i naturalnego wystroju przy pomocy odpowiednio dobranych dekoracji. Przede wszystkim powinny one być utrzymane w brązowej, zielonej i jasnej kolorystyce, a tematyką oraz stylem nawiązywać do świata przyrody, folkloru i sielskiego odpoczynku. Podstawowym wyposażeniem każdego przyjęcia weselnego są oczywiście stoły i krzesła - w tym wypadku mogą być po prostu drewniane (jak na przykład w przypadku organizacji wesela Strzyżów). Jeśli jednak chcą Państwo stworzyć absolutnie wyjątkowy klimat i aranżację, można zdecydować się na antyki lub meble stylizowane na starodawne. Wyposażenie to należy uatrakcyjnić przez piękne kompozycje na stołach i dekoracje rozmieszczone w innych częściach danego pomieszczenia.

Jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych każdego wesela są kompozycje kwiatowe na stołach. W przypadku stylu rustykalnego idealnie sprawdzą się między innymi: wrzosy, lawenda, róże, winorośle, goździki, piwonie, paprocie czy nawet różnorodne polne kwiaty. Wykonane bukiety najlepiej umieścić na koronkowych serwetach, lnianych obrusach czy materiałach utrzymanych w naturalnym wybarwieniu oraz stylu. Aby stoły prezentowały się jeszcze piękniej, warto uatrakcyjnić je dekoracjami tworzącymi wyjątkowy nastrój i wystrój w klimacie wiejskim. Możemy tutaj między innymi wskazać: plastry drewna, niewielkie pieńki drzew, rozmaite antyki drewniane, świece czy wiklinowe dekoracje. Do stworzenia aranżacji w stylu rustykalnym mogą Państwo śmiało wykorzystać różnego rodzaju elementy kojarzone z naturą i wsią, jak choćby drewniane skrzynki, zboża, drewniane drabiny czy wiklinowe kosze. Wraz z nimi można wykonać niebanalny wystrój, który przybliży możliwie jak najbardziej Parę Młodą i ich gości do wymarzonego klimatu imprezy.

Wesele rustykalne - na jakie elementy warto jeszcze zwrócić uwagę?

Na atmosferę i klimat wesela wpływają w zasadzie wszystkie elementy tworzące całą oprawę przyjęcia. Państwo Młodzi marzący o sielskim weselu rustykalnym powinni pamiętać o dopasowaniu do tematu imprezy menu, muzyki, stylizacji oraz papeterii ślubnej. W domu weselnym w Pstrągowej zapewniamy Państwu możliwość indywidualnego doboru menu wraz z dodatkowo płatnymi stołami, które stanowią wprost wymarzone rozwiązania dla wesela rustykalnego. Są to między innymi: stół wiejski, stół myśliwski, dzik pieczony, faszerowane prosię pieczone czy piwo kraftowe z Browaru Janczar. Wybór reszty wspomnianych powyżej elementów powinien opierać się na motywie folklorystycznym, sielskim nastroju i powrocie do natury. Przykładowo, stylizacja Panny Młodej może bazować na koronkowej sukni i polnych kwiatach czy też zaproszenia ślubne w formie brązowych karteczek mogą zostać udekorowane suszonymi kwiatami. Możliwych rozwiązań jest naprawdę sporo, najważniejsze jest jedynie, aby dopasować się do ludowego klimatu uwzględniającego hasło "powrotu do natury".

Jeśli są Państwo zainteresowani organizacją wesela rustykalnego w Siedlisku Janczar, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu z nami. Bardzo chętnie udzielimy odpowiedzi na wszystkie Państwa pytania.

Najnowsze wpisy

Rozrywki dla dzieci na weselu w Siedlisku Janczar

Rozrywki dla dzieci na weselu w Siedlisku Janczar

Wesele marzeń pod Rzeszowem w rytmie slow

Wesele marzeń pod Rzeszowem w rytmie slow

Zobacz również

Pensjonat dla koni, co powinno znaleźć się w ofercie?

Pensjonat dla koni, co powinno znaleźć się w ofercie?

Trendy ślubne 2022

Trendy ślubne 2022