Strona główna > Blog >

Archery tag - czyli łucznictwo dla dzieci w pobliżu Rzeszowa

Archery tag - czyli łucznictwo dla dzieci w pobliżu Rzeszowa

Archery tag - czyli łucznictwo dla dzieci w pobliżu Rzeszowa

Czym jest Archery tag?

Alternatywą dla popularnego, ale bolesnego i pozostawiającego siniaki Paintball'a staje się obecnie Archery tag czyli łucznictwo w nowoczesnym wydaniu. Jest to świetny sposób na wspólne spędzenie czasu, zabawę z dziećmi i integrację w grupie. Taką zabawę można urządzić zarówno na zewnątrz, zażywając przy tym ruchu na świeżym powietrzu, również w trudniejszych warunkach pogodowych, w wodzie i na śniegu nawet w ujemnych temperaturach, ale także wewnątrz budynku. Archery tag jest dla wszystkich grup wiekowych, ze względu na to, że łuki nie wymagają dużej siły w obsłudze, a wykorzystywane do strzelania strzały są atestowane i zakończone miękką nasadką, są więc całkowicie bezpieczne i nie wyrządzą nikomu krzywdy. Takie nowoczesne łucznictwo nadaje się jako atrakcja na różne imprezy i przyjęcia dla dzieci i młodzieży. Zastanawiasz się gdzie można spróbować nowoczesnego łucznictwa w województwie podkarpackim? Siedlisko Janczar koło Rzeszowa, organizuje taką zabawę, dostarczając cały sprzęt,obsługę techniczną i sędziowską oraz udostępniając teren do gry. 


Jak wygląda nowoczesne łucznictwo organizowane przez Siedlisko Janczar?

Są dwa sposoby zabawy w Archery tag ze strzelnicą- dmuchańcem, i jako gra zespołowa, będąca połączeniem Paintball'a i łucznictwa.

Zabawa Archery tag może wyglądać jak typowe łucznictwo, w Siedlisku Janczar uczestnicy maja wówczas do swojej dyspozycji specjalnie skonstruowaną tarczę strzelniczą w postaci dmuchańca, wprawiającą w ruch kulki, które w strumieniu powietrza unoszą się i drgają. Instruktor objaśnia zasady obsługi sprzętu, oraz doradza jak poprawnie oddawać strzały. Gra polega na tym aby, każdy uczestnik zestrzelił jak największą ilość kulek. W takiej zabawie mogą brać udział nawet przedszkolaki, zbijając kulki za pomocą piłeczek.

Drugi rodzaj Archery tag to walki łuczników, zawodnicy otrzymują potrzebny sprzęt: maskę na twarz (nieparująca), ochraniacze, łuk i zestaw strzał. Siedlisko Janczar oferuje 10 takich kompletów do gry. Pracownicy z Siedliska Janczar przygotowują teren do zabawy i jego wyposażenie takie jak: tarcze hit miss (2 szt), talerzyki i linie wyznaczające boisko, 10 nadmuchiwanych bunkrów oraz szarfy znaczeniowe dla zawodników. Profesjonalni instruktorzy gry z Siedliska Janczar przygotowują uczestników do zabawy poprzez odpowiednie przeszkolenie, oraz sędziują grę (2 sędziów), dzięki czemu między dziećmi nie dochodzi do kłótni . Czas gry to 5 godzin.

W Siedlisku Janczar możliwe jest przeprowadzenie zabawy podobnie jak w paintballu, gdzie zawodnicy podzieleni są na 4-6 osobowe grupy i realizują założenia scenariusza wymyślonego przez instruktora. Może to być trafienie do uczestników z przeciwnej drużyny strzałą, lub zestrzelenie celów z połowy przeciwnika. Ze względu na różnorodność możliwych scenariuszy zabawy, łucznictwo takie jest świetną formą spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu i w grupie zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Gra taka doskonale integruje, rozwija umiejętność współpracy w grupie, oraz komunikację w zespole. Zabawa jest, więc dedykowana już dla dzieci powyżej szóstego roku życia. Uczestnicy są pod opieką profesjonalnego instruktora, który czuwa nad bezpieczeństwem i przebiegiem gry.
Koszt organizacji i obsługi zabawy w Siedlisku Janczar wynosi: 2000 zł lub 60 zł od osoby.

Najnowsze wpisy

Imprezy firmowe w Siedlisku Janczar

Imprezy firmowe w Siedlisku Janczar

Hipoterapia w Siedlisku Janczar

Hipoterapia w Siedlisku Janczar

Zobacz również

Szukasz miejsca na Wigilię firmową? Zapraszamy do Siedliska Janczar

Szukasz miejsca na Wigilię firmową? Zapraszamy do Siedliska Janczar

Chata Weselna w nowej odsłonie pod okiem Izabeli Janachowskiej

Chata Weselna w nowej odsłonie pod okiem Izabeli Janachowskiej