Strona główna > Blog >

Wakacje z nauką jazdy konnej

Wakacje z nauką jazdy konnej

Wakacje z nauką jazdy konnej

Zastanawiasz się jak samemu spędzić wakacje albo szukasz rozrywki dla dziecka, która nie pozwoli mu na nudę w wolnym czasie? Nauka jazdy konnej jest świetną formą aktywności, która nie tylko zapewnia rozrywkę, ale też sprzyja zdrowiu. Ośrodek jeździecki organizuje podczas wakacji i ferii zimowych obozy jeździeckie dla dzieci i młodzieży. Program obozów jeździeckich jest urozmaicony, uczestnicy często wracają w kolejnych latach by poszerzać swoje umiejętności i ponownie przeżyć wspaniałą wakacyjną przygodę w siodle.

Nauka jazdy konnej w Siedlisku Janczar


Siedlisko Janczar dysponuje profesjonalnie wyposażoną ujeżdżalnią, na której przebiega początkowo nauka jazdy konnej. W późniejszym czasie lekcje odbywają się również w terenie. Oferujemy naukę od podstaw oraz doskonalenie posiadanych umiejętności pod okiem instruktora. Przygodę z jeździectwem można zacząć bez względu na wiek. Szkółka jeździecka Siedliska Janczar gwarantuje naukę w miłej i bezstresowej atmosferze. Nie należy obawiać się zajęć, ponieważ wszystko dokładnie tłumaczymy oraz do każdego z kursantów podchodzimy w indywidualny sposób, co pomaga w pełnym wykorzystaniu ich potencjału. Oferujemy także letnie obozy jeździeckie oraz ferie zimowe w stadninie. To kompleksowa oferta spędzania czasu wolnego w siodle, który dla uczestników turnusów jest niezapomniany.

Zalety jazdy konnej

Jazda konna jest atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego i szczerze polecamy wybranie tej aktywności. Poprawia samopoczucie, poprawia kondycję i wzmacnia mięśnie. Kolejną zaletą jazdy konnej jest mniejsze ryzyko chorób serca, gdyż umiarkowany wysiłek pomaga utrzymać układ krążenia w dobrej kondycji. Co więcej jeździectwo usprawnia trawienie i pracę wątroby, dbając o odpowiednie ukrwienie narządów. Jazda konna rozwija zdolności empatii i wrażliwość, uczy odpowiedzialności oraz samodzielności. Dzieje się tak dlatego, że odpowiadamy już nie tylko za siebie, ale i za zwierzę, które potrzebuje odpowiedniego traktowania i opieki. Obcowanie z koniem ma tak dobroczynny wpływ na nasze ciało i umysł, że jest wykorzystywane do leczenia schorzeń i łagodzenia objawów niektórych chorób. Terapia z użyciem koni jest nazywana hipoterapią. Jej zajęcia prowadzona są także w Siedlisku Janczar.

Najnowsze wpisy

Jak urządzić wesele w stylu rustykalnym?

Jak urządzić wesele w stylu rustykalnym?

Organizacja wesela! Stwórz niezapomniany klimat, dzięki dekoracjom w stylu rustykalnym

Organizacja wesela! Stwórz niezapomniany klimat, dzięki dekoracjom w stylu rustykalnym

Zobacz również

Sezon na grilla, jak i gdzie grillować?

Sezon na grilla, jak i gdzie grillować?

Atrakcje dla dzieci na Podkarpaciu

Atrakcje dla dzieci na Podkarpaciu