Siedlisko Janczar Pstrągowa - Ośrodek jeździecki
Blog

Siedlisko Janczar -wspaniałe miejsce na majówkę

Wraz z nadejściem ciepłych, wiosennych dni zaczynamy się zastanawiać gdzie wybrać się na majówkę. Pierwsze dni maja są wolne od pracy, dzięki czemu wiele osób decyduje się wziąć parę dni urlopu, by móc cieszyć się dłuższym wypoczynkiem. Pojawia się wtedy pytanie gdzie spędzić ten czas by odpocząć, odprężyć się i zaznać wiosennego słońca. Doskonałym miejscem na majówkę jest Siedlisko Janczar położone w Pstrągowej niedaleko Rzeszowa. Ogromna zaletą tego miejsca jest otaczająca je wszechobecna przyroda. Miejsce to bowiem położone jest na Pogórzu Strzyżowsko -Dynowskim, dokładnie w punkcie gdzie w bezchmurny dzień można podziwiać szczyty Tatr. Ze względu na malowniczy krajobraz Pstrągowa nazywana jest często "Małymi Bieszczadami". Potencjał ten w pełni wykorzystuje Siedlisko Janczar, które zapewnia komfortowe warunki do udanego wypoczynku na tych pięknych terenach.

 

Majówka w Siedlisku Janczar

Majowy weekend to doskonały czas, by spędzić go na świeżym powietrzu. Po długiej zimie to pierwszy taki moment, kiedy można cieszyć się pięknem przyrody budzącej się do życia. Warto, więc na ten odpoczynek wybrać miejsce, które nam to zapewni. Nie mniej ważne są atrakcje jakie zapewnia takie miejsce. Siedlisko Janczar dysponuje komfortowo urządzonymi pokojami, które zapewnią wygodę w czasie pobytu. Ponadto dla swoich gości Siedlisko Janczar oferuje wiele atrakcji i udogodnień, które sprawiają, że jest to doskonałe miejsce na majówkę. Oferta jest różnorodna. Doskonale spędzą tu czas zarówno rodziny z dziećmi jak i grupy przyjaciół. Sprzyjają temu malownicze krajobrazy, które same w sobie zachęcają do aktywnego wypoczynku. Miło spędzą tu czas zarówno zwolennicy biernego leniuchowania i wyciszenia w otoczeniu przyrody jak i miłośnicy aktywnego wypoczynku.


Atrakcje podczas majówki

Otaczające Siedlisko Janczar malownicze krajobrazy zachęcają do spacerów czy jazdy na rowerze. Dodatkowo wykorzystując rozliczne możliwości tego miejsca Siedlisko Janczar organizuje wycieczki bryczkami po pięknej okolicy oraz spacery bryczkami do rezerwatu Wielki Las. Przejażdżki konne są niezwykle relaksujące, a jednocześnie dają możliwość podziwiania pięknych krajobrazów. To wspaniała atrakcja zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Możliwe tu jest także skorzystanie z przejażdżki konnej-Siedlisko Janczar prowadzi stadninę koni, oraz naukę jeździectwa. Lekcje prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów. Ci, którzy wolą gry zespołowe lub adrenalinę mogą wziąć udział w paintballu lub pojeździć na quadach. Dla najmłodszych przygotowany jest atrakcyjny plac zabaw, trampolina i boisko do gry w siatkówkę. Można tu także wziąć udział w warsztatach pieczenia chleba, ceramicznych czy tanecznych.

 

Grill w czasie majówki

Nieodłącznym elementem udanej majówki jest wieczór spędzony na grillowaniu. Miejsce na grilla Rzeszów znajdziesz w Siedlisku Janczar. Po całym dniu rozlicznych atrakcji na gości Siedliska czeka mała i duża chata grillowa. Mają one formę przepięknej krytej grotem altany mogącej pomieścić do 80 osób (mała chata grillowa) lub do 300 osób (duża chata grillowa). Mała chata grillowa z zewnątrz otoczona jest ogrodem, a jej wnętrze wyposażone jest w stylowe ławy i stoły, miejsce na ognisko i dwa grille. Można tu posmakować grillowanego kurczaka, kiełbasek, żeberek, a nawet pieczonego prosiaka. Dodatkowo pełne nagłośnienie umożliwia zorganizowanie niezapomnianej biesiady do białego rana. 

Komentarze
Średnia ocena: 0/5
~Nina 2019-05-10 10:21:07
W tym roku pogoda nie rozpieszczała podczas majówki. Na szczęście Siedlisko Janczar oferuje wiele atrakcji swoim gościom jak np miejsce na grilla jedyne takiej w okolicach Rzeszowa,przejażdżki bryczką, fajną bazę noclegową oraz pyszne regionalne jedzenie. Polecam wszystkim wypoczynek w Pstrągowej.
~Melania 2019-06-14 13:52:24
Jeszcze nigdy się nie zdarzyło, abym wróciła z Pstrągowej niezadowolona czy zmęczona. Uwielbiam to miejsce niezależnie od pory roku. Szczególnie polecam wszystkim odwiedzenie Karczmy ze staropolskim jedzeniem i pyszną szarlotką.
~Ewa 2019-07-16 15:56:49
Jestem bardzo zadowolona z pobytu w Siedlisku Janczar w Pstrągowej. Zarówno otoczenie jak i cała placówka stwarza idealny klimat do wypoczynku. Jest mnóstwo atrakcji, ale i zacisznych miejsc, gdzie człowiek wypoczywa w ciszy i spokoju. Serdecznie polecam to miejsce o każdej porze roku.
~Hela 2019-08-14 15:42:37
Na majówkę i nie tylko. Niezależnie od pory roku w Siedlisku Janczar nie można się nudzić. Super atmosfera, przepyszne staropolskie jedzenie. Nic dodać nic ująć.
~Wiola 2019-09-06 16:48:48
To chyba jedyne takie miejsce w okolicach Rzeszowa, gdzie człowiek może się zrelaksować i odpocząć od zgiełku miasta. Kiedy tylko możemy odwiedzamy Siedlisko Janczar, bo mieszkamy bardzo niedaleko, a kuchnia staropolska kusi nas za każdym razem.
~Elwira 2019-09-18 12:57:54
Szczerze polecam wszystkim wyjazd chociażby na weekend do Siedliska Janczar i tamtejszą chatę na grilla. Jak dla mnie świetna miejscówka.
~Aneta 2019-11-21 09:22:50
W ubiegłym roku byliśmy razem ze znajomymi w Siedlisku Janczar. Był to niezapomniany czas.