Strona główna > Blog >

Rustykalne wesele

Rustykalne wesele

Rustykalne wesele

Niezwykłą popularnością cieszę się wesela organizowane w motywie przewodnim nawiązującym do stylistyki rustykalnej, tj. nawiązującej do tradycji wsi, jej mieszkańców, a także wszelkich dekoracji, które są związane ze wspomnianą przestrzenią. Organizacja ślubu wraz z weselem to jedno z wyzwań, które czeka na przyszłą parę młodą — musza zorganizować salę, usługodawców zapewniających komfort gości, a także zaproszenia ślubne oraz bukiety ślubne. Najmodniejszym akcentem stylu rustykalnego jest powrót do natury, co oznacza, wykorzystywanie, np. małych bloczków drewna jako podkładki pod winietki. O rustykalnym weselu marzy wiele panien młodych — swoje marzenie mogą zrealizować na terenie Siedlisko Janczar na Pstrągowej w niedalekich okolicach Rzeszowa oraz Strzyżowa. Kompleks hotelowy wyposażony jest w dwie przestronne sale weselne, które dzięki odpowiednim dekoracjom pozwolą osiągnąć wspomniany dekor biesiadny.

Czym jest styl rustykalny?

Styl rustykalny to przede wszystkim powrót do pierwotnej natury, a także do przedmiotów oraz dekoracji wykonywanych ręcznie, najlepiej z materiałów naturalnych, np. drewna, sznurków oraz elementów kwiatowych. Niezwykle ważnym akcentem w tworzeniu stylistyki rustykalnej jest postawienie na minimalistyczne podejście do aranżacji dom weselny strzyżów — w tym przypadku sprawdza się powiedzenie im mniej, tym lepiej. Elementy dekoracyjne wykonane z naturalnych tworzyw nie powinny być przesadnie zdobione, ponieważ ważne jest ukazanie ich pierwotnych kształtów, a także przepięknego usłojenia, czyli prawdziwego piękna. Co więcej, aby sala weselna oraz dodatki wpisywały się w stylistykę rustykalną, wystarczy zadbać o zaaranżowanie przestrzeni specjalnie postarzonymi meblami lub przedmiotami dekoracyjnymi. Chata weselna w Siedlisku Janczar to jedno z niewielu miejsce na terenie województwa podkarpackiego, które organizuje rustykalne i romantyczne przyjęcia w klimacie boho zarówno na 200 osób, jak i na 300 osób w pobliskiej karczmie. Wnętrza wymienionych lokali utrzymane są w przyjaznej atmosferze i dość nastrojowym klimacie, który będzie sprzyjał zabawom w towarzystwie najbliższej rodziny oraz przyjaciół. Rozwiązania architektoniczne sal oczywiście pozwalają na przygotowanie imprezy o większym, jak i mniejszym zasięgu.

Rustykalny klimat w dodatkach

Aby wprowadzić gości w rustykalną tematykę wesela, można zamówić odpowiednio przygotowane zaproszenia, które powinny nawiązywać do naturalnych i neutralnych kolorów, tj. beż, brąz, ecru oraz biel. Świetnie będą się tutaj prezentować elementy z delikatnymi koronkami, kawałkami kory drzew czy sznurka. Obowiązkowym elementem każdego ślubu oraz wesela są kwiaty, które, aby podtrzymać wspomniany klimat powinny być utrzymane w skromnym oraz naturalnym wybarwieniu — postaw na zieleń, biel oraz pastelową kolorystykę, która dopełni aranżację. Niezwykle ważne jest również odpowiednie dobranie dodatków do udekorowania sali weselnej — zamiast obrusów można zdecydować się na naturalne tkaniny, np. lniane. W prostych wazonach szklanych owiniętych sznurkiem można bez problemu umieścić kwiaty polne. Nietuzinkową dekoracją będą również świeczki lub klimatyczne latarenki, które szczególnie wieczorem nadadzą sali ponadczasowego charakteru.

Najnowsze wpisy

Zorganizuj Dzień Kobiet w Siedlisku Janczar

Zorganizuj Dzień Kobiet w Siedlisku Janczar

O czym warto pamiętać, wybierając miejsce na wesele?

O czym warto pamiętać, wybierając miejsce na wesele?

Zobacz również

Atrakcje dla dzieci na Podkarpaciu

Atrakcje dla dzieci na Podkarpaciu

Domowy chleb, czyli mała piekarnia Siedliska Janczar

Domowy chleb, czyli mała piekarnia Siedliska Janczar