1. Strona główna >
  2. Blog >
  3. Rustykalne wesele
Rustykalne wesele

Rustykalne wesele

Niezwykłą popularnością cieszę się wesela organizowane w motywie przewodnim nawiązującym do stylistyki rustykalnej, tj. nawiązującej do tradycji wsi, jej mieszkańców, a także wszelkich dekoracji, które są związane ze wspomnianą przestrzenią. Organizacja ślubu wraz z weselem to jedno z wyzwań, które czeka na przyszłą parę młodą — musza zorganizować salę, usługodawców zapewniających komfort gości, a także zaproszenia ślubne oraz bukiety ślubne. Najmodniejszym akcentem stylu rustykalnego jest powrót do natury, co oznacza, wykorzystywanie, np. małych bloczków drewna jako podkładki pod winietki. O rustykalnym weselu marzy wiele panien młodych — swoje marzenie mogą zrealizować na terenie Siedlisko Janczar na Pstrągowej w niedalekich okolicach Rzeszowa oraz Strzyżowa. Kompleks hotelowy wyposażony jest w dwie przestronne sale weselne, które dzięki odpowiednim dekoracjom pozwolą osiągnąć wspomniany dekor biesiadny.

Czym jest styl rustykalny?

Styl rustykalny to przede wszystkim powrót do pierwotnej natury, a także do przedmiotów oraz dekoracji wykonywanych ręcznie, najlepiej z materiałów naturalnych, np. drewna, sznurków oraz elementów kwiatowych. Niezwykle ważnym akcentem w tworzeniu stylistyki rustykalnej jest postawienie na minimalistyczne podejście do aranżacji dom weselny strzyżów — w tym przypadku sprawdza się powiedzenie im mniej, tym lepiej. Elementy dekoracyjne wykonane z naturalnych tworzyw nie powinny być przesadnie zdobione, ponieważ ważne jest ukazanie ich pierwotnych kształtów, a także przepięknego usłojenia, czyli prawdziwego piękna. Co więcej, aby sala weselna oraz dodatki wpisywały się w stylistykę rustykalną, wystarczy zadbać o zaaranżowanie przestrzeni specjalnie postarzonymi meblami lub przedmiotami dekoracyjnymi. Chata weselna w Siedlisku Janczar to jedno z niewielu miejsce na terenie województwa podkarpackiego, które organizuje rustykalne i romantyczne przyjęcia w klimacie boho zarówno na 200 osób, jak i na 300 osób w pobliskiej karczmie. Wnętrza wymienionych lokali utrzymane są w przyjaznej atmosferze i dość nastrojowym klimacie, który będzie sprzyjał zabawom w towarzystwie najbliższej rodziny oraz przyjaciół. Rozwiązania architektoniczne sal oczywiście pozwalają na przygotowanie imprezy o większym, jak i mniejszym zasięgu.

Rustykalny klimat w dodatkach

Aby wprowadzić gości w rustykalną tematykę wesela, można zamówić odpowiednio przygotowane zaproszenia, które powinny nawiązywać do naturalnych i neutralnych kolorów, tj. beż, brąz, ecru oraz biel. Świetnie będą się tutaj prezentować elementy z delikatnymi koronkami, kawałkami kory drzew czy sznurka. Obowiązkowym elementem każdego ślubu oraz wesela są kwiaty, które, aby podtrzymać wspomniany klimat powinny być utrzymane w skromnym oraz naturalnym wybarwieniu — postaw na zieleń, biel oraz pastelową kolorystykę, która dopełni aranżację. Niezwykle ważne jest również odpowiednie dobranie dodatków do udekorowania sali weselnej — zamiast obrusów można zdecydować się na naturalne tkaniny, np. lniane. W prostych wazonach szklanych owiniętych sznurkiem można bez problemu umieścić kwiaty polne. Nietuzinkową dekoracją będą również świeczki lub klimatyczne latarenki, które szczególnie wieczorem nadadzą sali ponadczasowego charakteru.

Najnowsze wpisy

Chata weselna w Pstrągowej - idealne miejsce na wesele w stylu boho

Chata weselna w Pstrągowej - idealne miejsce na wesele w stylu boho

Wesele z poprawinami w Karczmie w Siedlisku Janczar

Wesele z poprawinami w Karczmie w Siedlisku Janczar

Zobacz również

Noclegi w okolicy Strzyżowa

Noclegi w okolicy Strzyżowa

Rustykalne wesele, czyli właściwie jakie?

Rustykalne wesele, czyli właściwie jakie?