1. Strona główna >
  2. Blog >
  3. Pierwsza jazda konna, jak się do niej przygotować?
Pierwsza jazda konna, jak się do niej przygotować?

Pierwsza jazda konna, jak się do niej przygotować?

Umawiając się na pierwszą jazdę konną, należy wybrać szkółkę jeździecką, w której nie tylko otrzymasz wszystkie najważniejsze informacje na temat nauki jazdy konnej, ale również dostaniesz się pod opiekę wykwalifikowanego instruktora, który nauczy Cię jak obchodzić się z koniem, podstawowych technik jazdy, a także gwarantuje Ci bezpieczeństwo. Pamiętaj, że na jazdę konną nie zostaniesz przyjęty z marszu, dlatego nie zapomnij umówić się na pierwszą lekcję telefonicznie, ponieważ często może zdarzyć się tak, że możliwości instruktorów, a także dostępne w szkółce konie będą zmęczone lub mogą być aktualnie ujeżdżane przez innych uczniów — szczególnie w sezonie letnim grafik szkółek jest napięty. Jazda konna to wyjątkowy sport, który można uprawiać bez względu na swój wiek — jego regularne uprawianie nie tylko wpływa na ogólną poprawę sylwetki, ale również na stan naszego samopoczucia, który ulega znacznej poprawie.

Jak ubrać się na lekcję jazdy konnej?

Jest to chyba jedna z najczęściej pojawiających się niepewności wśród osób, które zapisały się na pierwszą lekcję jazdy konnej. Niewłaściwy strój nie tylko przyczyni się do utrudnienia nauki, ponieważ będzie krępował swobodne ruchy, ale również może przyczynić się do powstania urazu lub kontuzji. Oczywiście zbędne jest kupowanie na pierwszą lekcję bryczesów czy sztybletów, ponieważ należy dać sobie trochę czasu, aby przekonać się, czy jazda konna naprawdę będzie aktywnością, którą zamierzasz kontynuować z pasją i zamiłowaniem. Na początkowym etapie nauki jazdy konnej idealnie sprawdzą się długie i dość elastyczne spodnie, które nie mają obcierających szwów, a także buty za kostkę, które nie mają śliskiej podeszwy — nie powinna ona stwarzać ryzyka wyślizgnięcia się ze strzemiona. Absolutnie nie przychodź w jeansach, krótkich spodenkach czy sandałach, ponieważ możesz doświadczyć bolesnych otarć. Oczywiście najważniejszym elementem stroju do jazdy konnej będzie kask. Pamiętaj, że wybierając się do stajni, nie reaguj gwałtownie przy koniach, tj. nie krzycz i nie biegaj, ponieważ konie są zwierzętami z natury płochliwymi.

Pierwsza lekcja jazdy konnej

Wybierając stadninę do nauki jazdy konnej, bacznie obserwuj jak traktowane są konie oraz w jakich warunkach żyją na co dzień. Siedlisko Janczar posiada specjalny pensjonat dla koni, który jest położony w niedalekiej odległości od Rzeszowa i Strzyżowa — zatrudnione są w nim osoby, które pracują z końmi od lat i doskonale wiedzą jak z nimi postępować. Hotel dla koni Rzeszów czynny jest przez siedem dni w tygodniu, dlatego niemal w każdej chwili można zapoznać się ze standardem pobytu koni w pensjonacie. Lekcje nauki jazdy w Siedlisku Janczar prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy dobierają konia odpowiednio do potrzeb, a także umiejętności jeźdźca. Kurs jazdy konnej związany jest z podstawowym zaznajomieniem się z techniką jazdy, a także specyfiką końskiej natury — po jego zakończeniu będzie można w pełni cieszyć się konnymi przejażdżkami i możliwością zdobywania nowych szklaków.

Najnowsze wpisy

Siedlisko Janczar – Twoje wymarzone wesele rustykalne!

Siedlisko Janczar – Twoje wymarzone wesele rustykalne!

Chata weselna w Pstrągowej - idealne miejsce na wesele w stylu boho

Chata weselna w Pstrągowej - idealne miejsce na wesele w stylu boho

Zobacz również

Dom weselny

Dom weselny

Rustykalne wesele, czyli właściwie jakie?

Rustykalne wesele, czyli właściwie jakie?