1. Strona główna >
  2. Blog >

Końcówka lata to dla wielu osób czas powrotów z dalekich wypraw wakacyjnych. Tymczasem Złota Polska Jesień sprzyja odpoczynkowi na świeżym powietrzu. To najlepszy czas by wybrać się w miejsce, gdzie będzie można podziwiać piękne krajobrazy i cieszyć się ostatnimi ciepłymi dniami przed nadejściem zimy. Delikatne pagórki, na których rosną drzewa liściaste w promieniach słońca dają przepiękne widoki, które zapierają dech w piersiach. Jesienne kolory liści sprawiają niesamowite wrażenie, a ferie rudo -złocistych barw to romantyzm w czystej postaci. Polska jesień to doskonały czas by po upalnym letnim sezonie zaznać spokoju, ciszy i relaksu, który ukoi duszę i ciało. Idealnym miejscem na spędzenie jesiennych dni jest Siedlisko Janczar. To ośrodek położony na pogórzu dynowsko -strzyżowskim w bliskiej odległości od Rzeszowa - Stolicy Podkarpacia. Tereny te potocznie nazywane są \"Małymi Bieszczadami\", a w bezchmurne dni z najwyższego wzniesienia widać tu szczyty Tatr. To wspaniałe miejsce dla wielbicieli pieszych wędrówek i pięknych krajobrazów.

Malownicze położenie Siedliska Janczar

Niewielkie wzniesienia i doliny stwarzają idealne warunki do pieszych wędrówek, jazdy na rowerze czy konno. Spacery jesienną porą są bardzo przyjemne. Powietrze jest rześkie, a delikatny chłód ściera się z subtelnymi promieniami słońca. Jeśli do tego dodamy piękne jesienne kolory liści na drzewach, mamy iście filmową aurę, która wyzwala pozytywne emocje. W opis ten doskonale wpisują się malownicze tereny Pstrągowej - niewielkiej wsi położonej 20 km od Rzeszowa. Tu w obrębie Czrnorzecko - Sędziszowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu z licznymi punktami widokowymi i rezerwatem bukowym zlokalizowane jest Siedlisko Janczar. Ten ośrodek wypoczynkowy to doskonała baza wypadowa do spacerów czy wędrówek po okolicznych terenach. Miejsce to dysponuje wspaniałym zapleczem z dwoma corocznymi chatami grillowymi położonymi na kilku hektarowym zielonym terenie w sposób sprzyjający środowisku i wykorzystującym jego atuty. Siedlisko Janczar swoim klimatem doskonale wpisuje się w tradycje regionu. Hotel Strzyżów oferuje nie tylko klimatyczne pokoje z miejscami noclegowymi, ale także smaczną kuchnię nawiązującą do miejscowych tradycji. Własne konfitury, kiszone warzywa , nalewki czy skarby runa leśnego można smakować w stylowo urządzonej karczmie.

Jesienne atrakcje w Siedlisku Janczar

Nie ma nic piękniejszego i relaksującego niż możliwość podziwiania malowniczych jesiennych krajobrazów jadąc konno lub bryczką. Siedlisko Janczar dysponuje wspaniałą stadniną koni z pełnowymiarową halą, zapleczem rekreacyjnym, stajnią z 25 wierzchowcami i pensjonatem dla koni. Malownicze tereny dają duże możliwości do jazdy konnej podczas, której można rozkoszować się okolicznymi widokami, pokonywać niezliczone wąwozy, strumienie, pagórki i leśne ostępy. Alternatywą jest przejażdżka bryczką, która sprzyja wsłuchiwaniu się w kojący śpiew ptaków i odgłosy wszechogarniającej przyrody. Jeśli zatem marzy Ci się sielski klimat i aura Złotej Polskiej Jesieni w najlepszym wydaniu Serdecznie Zapraszamy do Siedliska Janczar. Spędzone tu chwile z pewnością pozostawią wspaniałe wspomnienia, do których przyjemnie będzie wracać w długie zimowe wieczory.

Najnowsze wpisy

Usługi dodatkowe, które wzbogacą Twoje wesele w Siedlisku Janczar

Usługi dodatkowe, które wzbogacą Twoje wesele w Siedlisku Janczar

Organizacja wesela w okolicach Rzeszowa – od czego zacząć?

Organizacja wesela w okolicach Rzeszowa – od czego zacząć?

Zobacz również

Sezon grillowy w pełni, gdzie zorganizować grilla?

Sezon grillowy w pełni, gdzie zorganizować grilla?

Eko-wypoczynek na Podkarpaciu

Eko-wypoczynek na Podkarpaciu