Strona główna > Blog >

Coś dla zdrowia i relaksu, czyli jazda konna

Coś dla zdrowia i relaksu, czyli jazda konna

Coś dla zdrowia i relaksu, czyli jazda konna

Jeździectwo to wyjątkowy sport, który umożliwia rozwój ruchowy, społeczny, a także emocjonalny - ogólnie mówiąc, jazda konna pozytywnie wpływa na nasze zdrowie w każdym jego aspekcie. Coraz więcej osób decyduje się na hobby w postaci jazdy konnej, jest to sport dla wszystkich, ponieważ naukę z jazdą konną mogą rozpocząć zarówno osoby starsze, jak i małe dzieci. Jakie są główne zalety jazdy konnej oraz gdzie najlepiej zdecydować się na naukę technik jazdy konnej? 

Zalety jazdy konnej


Jazda konna niewątpliwie wpływa na nasze samopoczucie, które ulega poprawie ze względu na odpowiednie dotlenienie (w końcu przebywamy na świeżym powietrzu), jak również ze względu na kontakt ze zwierzęciem. W czasie wysiłku, jakim jest jazda konna, w mózgu powstają endorfiny, czyli hormony szczęścia, dlatego po treningu jazdy konnej jeździec powinien czuć się zmęczony, ale szczęśliwy. Z pewnością, za hobby w postaci jazdy konnej podziękuje również nasz organizm, którego układ odpornościowy zostanie maksymalnie wzmocniony i zahartowany. Regularna jazda konna, a także wysiłek o umiarkowanej intensywności zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca, ponieważ układ krążenia utrzymywany jest w dobrej kondycji. Niewątpliwą zaletą jazdy konnej jest ogólna poprawa koordynacji ruchowej, a także wzmocnienie mięśni kręgosłupa i grzbietu. Nawet godzina jazdy konnej pozwala nam spalić do 650 kcal w zależności od jej intensywności, dlatego pozwoli nam utrzymać odpowiednią wagę. Jazda konna poprawia trawienie oraz funkcjonowanie wątroby, jak również rozwija wrażliwość i empatię u jeźdźca, który przy koniach nauczy się odpowiedniej dawki cierpliwości. Tak więc jazda konna przyczynia się do ogólnej poprawy stanu zdrowia i wzmacnia poczucie niezależności oraz samodzielności. 

Szkółka jazdy konnej


Jazda konna to hobby lub ścieżka kariery, dzięki której nie tylko poddamy treningowi naszą sylwetkę, ale również umysł. Jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę z jazdą konną, koniecznie musisz zdecydować się na profesjonalną szkółkę jeździecką, której pracownicy zadbają o Twoje bezpieczeństwo. Warto sprawdzić kompetencje osób prowadzących zajęcia, dzięki czemu będą one prowadzone na wysokim poziomie - nauka powinna być prowadzona w bezstresowej i miłej atmosferze. Pobyt w szkółce jeździeckiej (nauka jazdy konnej Rzeszów) w Siedlisku Janczar na Pstrągowej w okolicy Rzeszowa i Strzyżowa to gwarancja nauki jeździectwa od podstaw, a także doskonalenia nabytych już umiejętności, a także szkolenie dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie skoków przez przeszkody. W szkółce Siedliska Janczar można nauczyć się skoków klasy LL, jak również podstawowych zagadnień związanych z ujeżdżaniem koni. Poza tym istnieje możliwość przygotowania jeźdźca na odznaki do egzaminu jeździeckiego, a także do wyjazdów terenowych czy zawodów. Oprócz jazdy konnej Siedlisko Janczar oferuje oprowadzanie na lonży, przejażdżki bryczkami i saniami, obozy jeździeckie, a także wiele innych atrakcji. 

Najnowsze wpisy

Niepowtarzalny klimat wesela w stylu rustykalnym

Niepowtarzalny klimat wesela w stylu rustykalnym

Rustykalne wesele, czyli właściwie jakie?

Rustykalne wesele, czyli właściwie jakie?

Zobacz również

Catering na każdą okazję - sprawdź ofertę Siedliska Janczar

Catering na każdą okazję - sprawdź ofertę Siedliska Janczar

Sezon ślubny 2021 czas zacząć!

Sezon ślubny 2021 czas zacząć!