Siedlisko Janczar Pstrągowa - Ośrodek jeździecki

Chodzenie po ogniu

Chodzenie po ogniu to z pewnością czynność niecodzienna i większość z nas nie miała możliwości zasmakować tego rodzaju aktywności. Z jednej strony czujemy strach, z drugiej pociąga nas ciekawość i chęć przeżycia przygody. Czy zatem chodzenie po ogniu to czynność, której spróbować może każdy z nas? Czy może przeznaczona jest dla osób nieprzeciętnych, posiadających wyjątkową odwagę i wytrzymałość psychiczną?

 

Chodzenie po gorących węglach to aktywność, której spróbować może zdecydowanie każdy z nas. Należy wyposażyć się w pozytywne nastawienie, zabrać ze sobą odrobinę odwagi i posłuchać osób wprawionych w tego typu aktywnościach. Przejście boso po rozżarzonym ogniu daje nam więcej, niż możemy przypuszczać. To wielki przejaw odwagi i chęci podjęcia wyzwania, który pozwala nam prawdziwie uwierzyć w siebie i możliwości swojego ciała oraz umysłu.

 

Chodzenie po ogniu to nic innego jak spacerowanie boso po rozżarzonych węglach o temperaturze 500 - 800 stopni Celsjusza. "Chodzenie po ogniu" jest bezpieczne i powala się wytłumaczyć prawami fizyki. Zdecydowanie nie ma to nic wspólnego z przesądami, magią, iluzją ani posiadaniem mocy nadprzyrodzonych.

 

Chodzenie po ogniu to coś, co może zrobić każdy z nas! Jest to rewelacyjny sposób, aby przełamać pewne lęki tkwiące w naszej podświadomości. Z niektórymi obawami możemy walczyć poprzez stawienie im czoła, przezwyciężenie swoich słabości. Dzięki temu zyskujemy potężne możliwości w zakresie pracy z umysłem.

 

Chodzenie po ogniu posiada bardzo istotny aspekt psychologiczny. Pozwala uwierzyć w siebie i nabrać przekonania, że rzeczy, które przed chwilą wydawały się niebezpieczne, a wręcz niemożliwe teraz są oczywistością. Stawiliśmy bowiem im czoła i zmierzyliśmy się z nimi. Wspólna zabawa polegająca na chodzeniu po ogniu wyzwala w uczestnikach spotkania ukryte możliwości, potencjał, wiarę w swoje możliwości. Zyskujemy motywacje do zmierzenia się z problemami i nowymi, często nieznanymi dla nas wyzwaniami.

 

Nie bez powodu chodzenie po ogniu stało się istotnym elementem szkoleń motywacyjnych, kierowanych do jednostek nastawionych na osiągnięcie sukcesu. Taka aktywność pojawia się też nierzadko na organizowanych przez firmy szkoleniach integracyjnych, a nawet na spotkaniach grup znajomych i bliskich sobie osób.

 

Chodzenie po ogniu rozpoczyna się najczęściej od wspólnego przygotowania ogniska.

 

Palące się ognisko wygląda bardzo efektownie, a żywioł wzbudza respekt swoją siłą nawet wśród najdzielniejszych i najbardziej śmiałych uczestników spotkania.


 

 

 

Po wypaleniu się ogniska powstaje węgiel drzewny, który po ułożeniu w kształcie ścieżki osiąga temperaturę około 500 - 800 stopni Celsjusza.


 

 

Przełamanie obaw i lęków następuje w momencie wejścia na ścieżkę z rozżarzonego węgla.